Revija Reporter
Slovenija

Tožilec Ferlinc in obsojeni Cekuta skupaj na ulicah Maribora

Jože Biščak

13. maj. 2014 11:16 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017

Deli na:

Tožilec Andrej Ferlinc in razvpiti slikar Jure Cekuta sta se včeraj skupaj sprehajala v Mariboru. To ne bi bilo nič nenavadnega, če Cekuta ne bi bil v zadevi Patria II. obsojen na prvi stopnji, preganjal pa ga je ravno Ferlinc.

Bralec Reporterja je par opazil včeraj na Partizanski ulici v Mariboru v bližini Radia Pohorje in nam poslal fotografije. Ferlinca nam na telefon ni uspelo dobiti, zato smo vrhovnemu državnemu tožilca, ki so ga mediji naredili za pravo zvezdo sodišč, po elektronski pošti poslali vprašanje, ali se mu druženje z obsojenim Cekuto ne zdi sporno.

Andrej Ferlinc nam je odgovoril: »Gospod Cekuta je bil po obtožnici, ki sem jo sam vložil, pravnomočno obsojen na 4 leta in 4 mesece zapora in visoko denarno kazen ter odvzem premoženja. Seveda pa se z gospodom Cekuto nisem sprehajal po Mariboru, pač pa sem ga naključno srečal na poti od okrajnega sodišča, kjer sem imel triurno predavanje za strokovne sodelavce (kar je mogoče preveriti) na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru. Človeški odnos in osnovno človeško spoštovanje ohranjam skozi vso svojo prakso do vsakega obdolženca in tega ne mislim spremeniti. Zato se ne bom nikomur opravičeval, da na cesti pozdravim tudi kakega obdolženca ali izmenjam kako normalno vljudnostno frazo.«

Komentar uredništvo prepušča bralcem, opomnimo pa naj, da smer hoje ni od sodišča (Cafova 1) do tožilstva (Ulica talcev 24), kot trdi Ferlinc, ampak obratno.