Napoved Svetlane Makarovič izpred več kot dveh let se očitno uresničuje. V oddaji Argument na Planet TV, je v luči takrat aktualne plagiatorske afere namreč dejala, da je "Kobal ničla na področju satire" in da se bo vrnil, saj se "barabe vračajo kot herpes".
Kot piše v napovedi predstave Radio Poper – vrnitev izbrisanih, ki naj bi veliko premiero doživela 15. aprila na spletni platformi optimisti.si, gre za dolgo pričakovano srečanje dveh samooklicanih moralnih avtoritet ter spoved Borisa Kobala pri častitemu duhovniku Valentinu Senici.
Liki, ki so pred mnogimi leti osvajali televizijske gledalce, bodo tokrat zaživeli še na internetu. Boris Kobal in Boris Devetak pa naj bi preko novic, songov in skečev obravnavala aktualne, politične in kulturne teme. Devetak tako pojasnjuje, zakaj sta se s Kobalom lotila tega projekta: »Moje skromno mnenje: prvič, ker je Kobal v hudi finančni krizi in drugič, ker sem osebno v hudi intelektualni krizi. Sicer že nekaj časa prebiram knjige in misli svojega najljubšega filozofa, a ne pomaga.«
V napovedi predstave lahko preberemo tudi, kakšne nagrade naj bi prejeli prvi gledalci predstave, iz česar lahko že razberemo »moralni« podton tega ekskluzivnega dogodka.
Prvih 100 gledalcev naj bi prejelo kondom Alora pridem več k’sno. Tukaj pa so še druge nagrade:
Janševo pisalo, bombe štajerske varde in skodelica kave, preko katere boste videli kako je Ivan Cankar izdal svojo mater.
Boris Kobal, ki je prevedel tuje avtorsko delo, komedijo La prova generale italijanskega avtorja Alda Nicolaja, in ga z nekaj manjšimi besedilnimi spremembami predstavljal kot svoje izvirno avtorsko delo, komedijo Profesionalci espe, ter ga poslal na javni natečaj za izvirno slovensko komedijo, je sicer s sodišči opravil presenetljivo hitro. Na celjskem okrajnem sodišču je lani priznal krivdo in sprejel od tožilstva ponujeno dogovorjeno kazen. Dobil je sicer tri mesece pogojne zaporne kazni s preizkusno dobo treh let, a v kolikor v tem obdobju ne stori podobnega kaznivega dejanja, jo bo odnesel brez zapora. Gledališče Celje, ki je na natečaju nagrajeno delo že uprizorilo, potem pa predstavo odpovedalo, je ob tem zahtevalo 34 tisoč evrov odškodnine, katero pa lahko izterjajo le v pravdnem postopku.