Reporter
Reporter
Naroči

Svet UKC Ljubljana bo danes zbiral med kandidati za generalnega direktorja


Svet Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana bo danes izbiral med kandidati, ki so se prijavili in ustrezajo razpisnim pogojem za generalnega direktorja UKC. Članom sveta se bo predstavilo pet kandidatov, med njimi tudi trenutni v. d. generalnega direktorja Andrej Baričič.

Primož Lavre

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Na razpis za generalnega direktorja UKC Ljubljana, ki je bil objavljen 25. septembra, je prispelo sedem prijav, po ugotovitvah razpisne komisije jih je pet ustrezalo razpisnim pogojem.

Ti bodo danes imeli priložnost svetu zavoda predstaviti svoje programe dela in razvoja UKC Ljubljana za naslednje štiriletno obdobje. Postopek imenovanja bo predvidoma v 30 dneh po objavi razpisa, torej do 25. oktobra. Če želijo imenovanje v celoti izpeljati v tem časovnem obdobju, mora dati soglasje k imenovanju še vlada.

Gre sicer za ponovljen razpis, saj svet zavoda po prvem razpisu aprila letos ni izbral nobenega od prijavljenih kandidatov. Vmes so se sicer nekoliko spremenili pogoji za zasedbo mesta generalnega direktorja zavoda.

Največjo zdravstveno ustanovo v državi od 10. avgusta kot vršilec dolžnosti vodi Baričič, ki je to funkcijo prevzel od Simona Vrhunca.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.