Kot so sporočili s sevniške občine, je silovito neurje več krajevnih skupnosti v njihovi občini zajelo v nedeljo okoli 16. ure. "Uničevalo je strehe stanovanjskih hiš in drugih objektov, silovita toča je razbijala okna, uničevala fasade, avtomobile. Uničenih je ogromno kmetijskih pridelkov," so našteli. Popolnoma je uničilo številna ostrešja, med njimi tudi na gasilskem domu na Bregu, poškodovana je streha šole v Loki in na vsaj treh cerkvah. V neurju je bilo podrtih tudi več dreves.
V aktivnosti se je po njihovih navedbah že v nedeljo vključilo 160 gasilcev iz 14 gasilskih društev, v nedeljo so začasno zaščitili ostrešja 83 stanovanjskih in gospodarskih objektov, danes poteka zaščita še drugih objektov, pričakujejo, da jih je poškodovanih več kot sto.
Podatke o škodi še zbirajo. Na terenu bo pregled opravila občinska komisija za popis škode tako na objektih in infrastrukturi kot za področje kmetijstva. Od nedelje je aktiviran občinski štab civilne zaščite v ožjem sestavu, da nudi pomoč na terenu in zagotavlja tehnično podporo za operativno delo gasilcev, so še navedli na občini.
Po prvih ocenah je večje število stanovanjskih in gospodarskih objektov poškodovanih tudi v občini Rogaška Slatina. Kot so za STA danes povedali na občini, je med nedeljskim neurjem posredovalo 87 tamkajšnjih gasilcev. Štiri gasilska društva pa so ob pomoči 13 rogaških gasilcev posredovala na okoli 60 lokacijah.
"Za obvladovanje razmer smo ustanovili štab v gasilskem domu Prostovoljnega gasilskega društva Steklarna, od koder smo gasilce usmerjali na prizadete lokacije po prioritetah. Veliko občanov si je škodo saniralo samo, v štab so se oglasili po opremo, ki so jo potrebovali za sanacijo. Neurje je razkrilo kar nekaj objektov in podrlo veliko dreves. Trenutno še odpravljamo škodo na nekaterih objektih, ki jih ni bilo mogoče v nedeljo pokriti," so dejali na občini. Popis škode pa ni predviden.
V šentjurski občini je bilo med nedeljskim neurjem veliko podrtih dreves, največ na območju Loke pri Žusmu, na Planini pri Sevnici pa je klestila tudi toča. Odkrito je bilo kar nekaj stanovanjskih in gospodarskih objektov, predvsem na območju Kalobja. Na javnih stavbah niso zabeležili škode, so za STA danes povedali na šentjurski občini.
O razkritih strehah in podrtih drevesih po navedbah centra za obveščanje uprave za zaščito in reševanje poročajo tudi iz Laškega, kjer je več dreves padlo na ceste, ponekod na cestišču pa je so bili tudi pesek, mulj in kamenje. Največ škode je bilo na območju Jurkloštra, Polane, Paneč in okolice.
Podrta drevesa in močan veter so poškodovali tudi električni daljnovod, tako so v nedeljo zvečer brez električne energije ostali prebivalci na območju Jurkloštra. V Zidanem Mostu pa je poplavilo hišo. Vse občane laška občina poziva, da morebitno škodo, ki so jo utrpeli, poslikajo ter podatke o škodi sporočijo na telefonsko številko 03 733 87 00 ali na obcina@lasko.si
V Trebnjem je bilo eno od podrtih dreves tudi razlog za prometno nesrečo. Poleg razkritih streh so se gasilci ukvarjali še z zalitimi objekti, vodo so morali namreč črpati iz prostorov osnovne šole v Velikem Gabru. V občini Dobje pa se je eno drevo podrlo tudi na hišo. O podrtih drevesih in razkritih strehah poročajo tudi z občin Mirna, Radeče, Litija in Šmartno pri Litiji.