Po izključitvi iz izvršilnega odbora SDS je Dragutin Mate izstopil iz stranke
21. feb. 2016 11:46 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Nekdanji minister za notranje zadeve in nekdanji poslanec SDS Dragutin Mate je za STA sporočil, da z današnjim dnem izstopa iz stranke. Kot je pojasnil Mate, je notranja demokracija v SDS začela pešati, zato se je raje umaknil iz strankinega delovanja, v zadnjem letu se je močno oddaljil in je bilo današnje dejanje, kot pravi, le še vprašanje časa.
Mate trenutno ne razmišlja o vstopu v katero drugo stranko, je pojasnil. Če pa bo kam povabljen, napoveduje sodelovanje v strankah, ki bodo imele dober program in jim bo glavni cilj razvoj države in gospodarska rast.
Svet SDS je v začetku tedna iz izvršilnega odbora stranke izključil nekdanjega notranjega ministra Dragutina Mateja in nekdanjo poslanko Damjano Petavar Dobovšek. Kot so tedaj pojasnili, omenjena v izvršilnem odboru stranke nista bila aktivna in se že nekaj časa nista udeleževala sej.
Mate je bil notranji minister v prvi Janševi vladi, pod njegovim ministrovanjem je Slovenija med drugim tudi vstopila v schengenski prostor. V stranko pa se je Mate včlanil po volitvah leta 2008.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke