O tem, da je uslužbenka delala na škofjeloškem okrajnem sodišču, je danes že poročalo Delo.
"Ob naključnem pregledu, ki smo ga opravljali obdobno, približno na vsake tri mesece, smo zaznali nedoslednost, na podlagi katere sem odredila usmerjen nadzor blagajniškega poslovanja in plačila sodnih taks, ki je pokazal odstopanja," je za STA pojasnila predsednica kranjskega okrožnega sodišča Janja Roblek.
Na podlagi teh ugotovitev je Roblekova odredila posebej usmerjen nadzor blagajniškega poslovanja in plačila sodnih taks za celotno petletno obdobje, odkar je javna uslužbenka delala na tem mestu. Na podlagi ugotovitev nadzora je uslužbenki prenehalo delovno razmerje, po zaključku nadzora pa so vložili kazensko ovadbo na državno tožilstvo v Kranju in hkrati vložili premoženjsko pravni zahtevek, torej zahtevajo vračilo denarja. Državno tožilstvo tudi vodi in usmerja predkazenski postopek, ki ga izvajajo škofjeloški kriminalisti.
Kot so v ponedeljek sporočili s Policijske uprave Kranj, sumijo, da je uslužbenka v letih 2012-2017 položila na račun državnega organa manj gotovine, kot so je prejeli za plačila takse. Prav tako naj bi neupravičeno stornirala račune za plačila takse.
Odpuščena uslužbenka škofjeloškega sodišča, ki je v žep pospravila 80.000 evrov
17. apr. 2018 11:33 Osveženo: 11:34 / 17. 4. 2018
Uslužbenki, ki je v letih 2012-2017 pridobila za okoli 80.000 evrov protipravne premoženjske koristi, je že prenehalo delovno razmerje. Na kranjskem okrožnem sodišču so za STA pojasnili, da je uslužbenka delala na vložišču in na blagajni na okrajnem sodišču v Škofji Loki.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke