Reporter
Reporter
Naroči

Svinjski nadomestek: Glavo Borisa Kidriča so na spomeniku zamenjali s prašičjo!


Neznanci so spomenik Borisa Kidriča v Kidričevem okrasili s svinjsko glavo, kar policija obravnava kot kršitev javnega reda in miru.

kidric-talum_bobo.jpg
Bobo
Spomenik Borisu Kidriču pred upravno stavbo Taluma v Kidričevem-

M. M.
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Gre za spomenik iz leta 1973, na katerem pa že od začetka leta 2010 ni več bronaste Kidričeve glave – med novoletnimi prazniki je namreč nekdo odnesel kip, delo kiparja Viktorja Gojkoviča.

Družba Talum se je po kraji ponudila, da nadomesti kip, a je občina tedaj ponudbo zavrnila, zato je podjetje spomnik postavilo pred svojo upravno stavbo. Mimogrede, kljub pobudam, da se ga odstrani, v Ljubljani v parku ob predsedniški palači še vedno stoji spomenik Borisu Kidriču.



Boris Kidrič je bil predsednik prve slovenske povojne vlade, obenem pa podpisnik ukazov, ki so med in po drugi svetovni vojni življenja stali več tisoč ljudi. Z vsemi vojaškimi častmi so ga pokopali leta 1954, medtem ko so njegove žrtve še desetletja ležale (in še vedno ležijo) v neoznačenih grobovih.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.