Na vladni mizi danes predlogi za nadaljnje rahljanje ukrepov ob epidemiji
Ob umirjanju epidemije covida-19 bo vlada popoldne na seji obravnavala predloge za nadaljnje rahljanje ukrepov, ki jih je sprejela za njeno zajezitev. Tako bi morda že danes utegnila sprejeti končno odločitev o ponovnem odprtju vrtcev in šol, med bolj pričakovanimi sta tudi odločitvi o režimu na meji in obveznem razkuževanju večstanovanjskih stavb.
Vodja svetovalne skupine ministrstva za zdravje, s katero se je vlada sestala v torek popoldne, Bojana Beović je sicer že na torkovi dopoldanski vladni novinarski konferenci napovedala, da bomo lahko s sproščanjem ukrepov bistveno bolj smeli, če bodo razmere glede epidemije konec tedna ostale enake, saj da še čakamo učinke sproščanja ukrepov po prvomajskih praznikih.
Za ta teden so v vladnih vrstah napovedali končno odločitev o vnovičnem odprtju vrtcev in šol, ki je predvideno za ponedeljek in za katero so že pripravljena številna priporočila in smernice. V vzgojno-izobraževalnih ustanovah so se nanj že začeli pripravljati, ministrstvo pa je do torka zbiralo tudi podatke o tem, koliko vzgojiteljev in učiteljev se na delo ne bo moglo vrniti ter koliko staršev bo v ponedeljek pripeljalo otroke v vrtec.
Pristojni te dni ocenjujejo tudi tveganje za ponovno širjenje okužb v primeru odprtja mej, je v torek pojasnil vladni govorec za covid-19 Jelko Kacin. Tako je morda že kmalu pričakovati tudi spremenjen režim na mejah, predvsem denimo na meji s Hrvaško, in odločitev glede karantene ob njenem prehajanju.
Kot je Kacin pojasnil za torkove Odmeve na Televiziji Slovenija, se je vlada veliko ukvarjala tudi s stanjem v domovih za starejše, saj da bo treba odgovoriti na vprašanje, kdaj lahko ti začnejo sprejemati nove stanovalce.
Ostanite obveščeni
Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.
Premier Janez Janša pa je na torkov poziv Združenja etažnih lastnikov, da naj vlada prekliče obvezno razkuževanje večstanovanjskih stavb, napovedal, da se bo to zgodilo v kratkem.