Dušan Merc je med drugim v oddaji dejal, da gre v primeru ravnatelja OŠ Prebold Petra Žureja predvsem za to, da je treba otroke in starše zavarovati,če drugače ne gre, tudi pred njimi samimi. Glede bojazni odškodnin in posledičnih tožb pa je poudaril, da je to drugotnega pomena. Po njegovem mnenju je svet zavoda tisti, ki lahko razreši ravnatelja.
»Ta gospod Žurej nima kaj zagovarjati in ne zagovarjati ampak mora ukrepati tako, kot se od njega zahteva. In zahteva se z odloki in zakoni. On je tam, da se organizira pouk in ni potreben njegov komentar o znanosti, ki je verjetno ne razume. Tudi, ko mu povedo dovolj jasno in razločno, še vedno ni razumel.«
Pove še, da je v Sloveniji okrog 500 ravnateljev, ki so pedagoški vodje, a kljub temu ne med krizo ne zdaj ni slišal enega pedagoškega argumenta, kako bi to moralo delovati, ampak se neprestano sklicujejo na ministrstvo in na te maske. »To je postranska stvar, to morajo narediti, bistveno je, da je njihova naloga, da organizirajo pouk in strokovno vodijo šolo.«
Glede odprtja šol je bil jasen, da je naloga ministrice in strokovnega sveta, da sprejemajo takšne odločitve, da bodo šole lahko odprte. Pri tem je poudaril pomen socializacije in to, da so otroci v šolah, da sistem ne stoji.
»A ko je bil prvi izbruh, so gospe šle domov, ravnatelji so delali nekaj od daleč in sistem je stal.« Opozarja še, da bo s takšnim ravnanjem kot smo mu priča v primeru preboldskega ravnatelja, vse še naprej zaprto.
»Že to, da bi se samotestirali, bi lahko obrnili tako, da se otroci samotestirajo zato, da skrbijo za svoje zdravje. Tega se morajo navaditi. Verjetno to ni zadnja kriza. To je eno. Drugo pa je, da so vsi ti ljudje, ki jih zdaj poslušam, otroci permisivne vzgoje, ki se vedejo kot petletni otroci, ki jim nobena razlaga ni dovolj. Oni mislijo, da morajo razumeti. Ni jim treba razumeti, tako kot nam ni treba razumeti neskončno veliko stvari,« je bil oster Merc. »Kaj razumeš? Lahko razumeš tisto, kar je v tvojem dosegu, kar je v tvoji šolski pameti. To, da pa ne sprejmeš ničesar, je pa znak, da si vzgojen permisivno. Ne zanima te, kaj drugi mislijo, kaj drugi vejo, samo tisto, kar si ti prepričan. Ne zanima te, da bo zdravstveni sistem pokleknil in bo crknil in bo na koncu vse kot v Kabulu,« je še dejal Merc in zaključil z mislijo:»To egoistični ljudje, ki mislijo, da morajo vedeti, a naj raje poslušajo strokovnjake kot je dr. Ihan in statistike.«