sekolar, mizna krožna žaga Svet24.si

Zaradi nove omrežnine gospodarstvo na okope, ...

traktor Svet24.si

Tatvina traktorja - pozor, pomagajte najti tatu

robert fico Necenzurirano

Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

jure bracko evita hanzic zvezdana lubej mediaspeed Reporter.si

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Goran Dragić 23 mm Ekipa24.si

Kakšna izpoved! Goran Dragić razkril, zakaj je ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

Scheffler 23 pm Ekipa24.si

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Mariborska občina ovadila Kanglerja in odvetnika Gerloviča

Deli na:
Mariborska občina ovadila Kanglerja in odvetnika Gerloviča

Foto: Bobo

Vodstvo Mestne občine Maribor je danes proti nekdanjemu županu Francu Kanglerju in odvetniku Roku Gerloviču na okrožno tožilstvo vložilo ovadbo zaradi suma storitve kaznivega dejanja, na protikorupcijsko komisijo pa predlog za uvedbo postopka zaradi suma korupcije. Kot je povedal župan Andrej Fištravec, naj bi občino oškodovala za 215.000 evrov.

Fištravec je dejal, da gre za sume nezakonitih ravnanj v zvezi z njunim medsebojnim pisnim dogovorom, na osnovi katerega je bila mestna občina po njihovih podatkih oškodovana za omenjeno vsoto. "Gre za pravni posel, ki je bil netipičen, raziskovali smo dalj časa in zdaj, ko smo našli dovolj dokumentov, smo se odločili za prijavo," je pojasnil Fištravec.

V. d. direktorja mestne uprave Marko Žula je ob tem pojasnil, da je šlo za sporazum med mestno občino in odvetniško pisarno, ki je sicer v Kanglerjevem času pogosto zastopala mariborsko občino in je zato že imela sklenjeno pogodbo na urno postavko. A je bila nato sklenjena še pogodba za izplačilo 15 odstotkov zneska, ki bi ga prisodilo sodišče.


Sporazum po besedah Žule izvira iz leta 2007, ker pa mariborska občina deluje po ISO standardu in ta dokument ni bil nikoli v kroženju ter ni vseboval vseh ustreznih potrdil, so na občini posumili, da je bil verjetno sklenjen pozneje.

"Sporazum je vseboval tudi zanimivo napako, saj je nosil opravilno številko zadeve iz leta 2011, zato verjetno ni šlo zgolj za tipkarsko napako. Po našem mnenju je bil sklenjen nepravilno, zato ima zadeva, če nič drugega, vse znake koruptivnega ravnanja," je dejal Žula in dodal, da je pri spornem poslu šlo za eno od tožb med državo in mariborsko občino, podrobneje pa o tem, za kateri konkretni primer je šlo, ni želel govoriti.

Kot je še povedal, je denarni tok po odločitvi sodišča potoval tako, da je bil na odvetnikov fiduciarni račun izplačan znesek, ki ga je prisodilo sodišče, ta pa je nato denar nakazal mestni občini, sebi pa zadržal nagrado.