Lukšič: Erjavec naj raje pomaga najti nove ministre, ne pa da ustvarja nove težave
26. nov. 2013 12:08 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017


Gre za zamenjavo ministrov, ki sta odstopila, kar je tehnično vprašanje, na pričakovanja prvaka DeSUS Karla Erjavca po rekonstrukciji vlade, v kateri pričakuje vse predsednike strank koalicije, odgovarja prvak SD Igor Lukšič. DeSUS poziva, naj se raje ukvarja s to nalogo, kot da ustvarja nove težave, in naj se ne ukvarja s tem, kako bo ravnal SD.
Erjavec je namreč pred in po današnjem srečanju vodstva DeSUS v poslanski skupini poudaril, da še pred imenovanjem novih ministrov pričakuje novo koalicijsko pogodbo do leta 2015 in rekonstrukcijo vlade. V vladi pa naj bo tudi prvak SD Igor Lukšič, poudarja Erjavec. Sicer bo tudi sam razmislil o tem, ali bi kot predsednik stranke ostal v vladnih vrstah.
Odstopila sta namreč minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Stanko Stepišnik ter minister za zdravje Tomaž Gantar, o čemer je premierka Alenka Bratušek že obvestila DZ.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke