Kot poroča televizija, so v Sloveniji že sedme predsedniške volitve zapored, še nikoli doslej pa ta položaj ni uspelo osvojiti desnici. Letos nastopa s predstavnikom zmerne linije SDS Anžetom Logarjem, ki je kandidaturo vložil s podpisi volivcev, podpira pa ga tudi njegova stranka, ki je bila poražena na aprilskih parlamentarnih volitvah.
Logar se je v izjavi predstavil kot zagovornik politike zmernega desnega centra na vseh funkcijah, tudi kot zunanji minister v zadnji vladi in v času slovenskega vodenja EU. Njegovo zmerno politiko je poudarila tudi prva podpisnica pod njegovo kandidaturo Romana Jordan, nekdanja evropska poslanka SDS, ki se je zaradi nestrinjanja s politiko stranke umaknila pred šestimi leti. Logarja je predstavila kot človeka z integriteto, pohvalila je njegov pristop v kampanji, da bo predsednik vseh, in izrazila prepričanje, da bo izvoljen.
Novinar tednika Reporter Igor Kršinar pa je v to podvomil in opozoril, da je vedno doslej levica v drugem krogu strnila vrste in zmagala, kar predstavlja za Logarja nepremostljivo oviro: »Logar pravi, da je neodvisen, a vsi vemo, da mu je stranka pomagala zbrati podpise za kandidaturo. On nekako pluje med Janšo in med volivci, ki mu niso naklonjeni. Zaveda se, da če želi pridobiti čim več glasov, če želi zmagati, teoretično rečeno, mora prepričati volivce, ki ne marajo Janše, ti pa so v večini.«
Novinar Gašper Lubej svoj prispevek zaključi, da Logar napreduje po anketah, zato bi bilo presenečenje, če ne bi prišel v drugi krog kot relativni zmagovalec. Možnost, da desnica prvič po 30 letih zmaga na predsedniških volitvah pa je po njegovem predvsem odvisna od volilne udeležbe in poenotenja levice pred drugim krogom.