V SDS še ocenjujejo, da »v obstoječih razmerah ni čas za drobitev demokratičnih sil, ampak je potrebno njihovo združevanje ter aktivno ustvarjanje programske alternative stagnaciji in kaosu, ki ga ustvarja levičarska vladna koalicija.«
Od svojih poslank in poslancev pričakujejo, da bodo spoštovali voljo volivcev ter svoj poslanski mandat dokončali v okviru stranke, za katero so volivci oddali svoj glas. »V primeru, ko poslanec obstoječe stranke kljub danim zavezam volivcem in podpisani pogodbi tekom mandata ustanavlja novo stranko in ko se okrog t. i. novega obraza preformirajo obstoječe politične stranke, si volivci zaslužijo vsaj odprte karte. Prikrivanje tega namena vse do zadnjih mesecev volitve vnaša namerno načrtovano zmedo. V interesu volivcev in poštne volilne tekme je, da se različne alternative pravočasno in jasno predstavijo,« so še zapisali v sporočilu za javnost.
V SDS obžalujejo ustanavljanje nove stranke s pomočjo kapacitet SDS ter škodljivo drobljenje sil:« Ker po slovenski zakonodaji ni dopustno, da je državljan hkrati član dveh politični strank, bo moral končno odločitev slej kot prej sprejeti poslanec sam. Zaradi poštenega odnosa do volivcev in javnosti pa je treba vedeti, da nadaljnjih nastopov in stališč poslanca Anžeta Logarja ni mogoče več avtomatično šteti za stališča SDS, ampak za stališča nove stranke v nastajanju.«
»Obžalujem odločitev izvršilnega odbora stranke, ki ji pripadam že več kot 23 let. Mislim, da je prekomerna in nesorazmerna, se je ob tem odzval Logar. »Naj ob tem poudarim, da glede svojega političnega udejstvovanja zunaj stranke SDS nisem sprejel prav nobene odločitve. To sem večkrat jasno poudaril. V času, ko zaradi nespametnih in škodljivih ukrepov vlade v Sloveniji potrebujemo predvsem dialog in sodelovanje, delitev ni pravi odgovor.«
Logar še dodaja, da Platforma sodelovanja ni družbeno – politični projekt, ampak družbeno - koristen poskus vzpostavitve pogojev za dialog v sicer politično razdeljeni Sloveniji. »Če želimo kot družba napredovati, bomo morali sodelovati. V to trdno verjamem!«
Izvršilni odbor se je odzval na razpravo v poslanski skupini, kjer naj bi ugotovili, da pri glasovanju Logar ni povsem usklajen s poslansko skupino, kot na primer, ko je podprl ustavne spremembe glede imenovanja sodnikov, in da to počne zaradi tega, ker ustanavlja svojo stranko. Platforma sodelovanja je prejšnji teden tudi sporočila, da bo po novem letu organizirala srečanja s podporniki po posameznih regijah, kar je prav tako znak, da se iz društva razvija nova stranka. Logar tudi ni javno zavrnil, da bi lahko Platforma nastopila tudi na evropskih volitvah.
Kot smo v Reporterju prvi poročali, je imel prvak SDS na seji sveta stranke pred dvema tednoma zelo burno razpravo o politični prihodnosti Logarja, kjer mu je postavil pogoje, pod katerimi lahko ustanovi novo stranko in z njo nastopi na volitvah. Janša je takrat poudaril, da je v interesu SDS, da pride do razhoda čim prej. Tik pred sejo pa je Logar na njegov poziv odstopil z vrha sveta stranke. Seveda je zelo verjetno, da gre za dogovorjeno igro med njima, saj bi Logar s svojo stranko na državnozborskih volitvah lahko lovil tiste volivce, ki jih SDS ne more doseči, nato pa omogočil oblikovanje četrte Janševe vlade.