Revija Reporter
Slovenija

Karl Erjavec: »Očitno živimo v policijski državi, v kateri notranji minister naroča policiji, koga mora zaslišati!«

I.K.
10 1.662

4. feb. 2021 13:29 Osveženo: 13:31 / 04. 2. 2021

Deli na:

Karl Erjavec

Primož Lavre

»Ne smemo pozabiti, da je Tomaz Vesel @racunskosodisce vložil kazensko ovadbo zoper neznanega storilca, zaradi razkritja poročila o katerem je po besedah poslanca Polnarja Erjavec govoril že 14 dni pred objavo. Zaslišanje Vesela in Erjavca je nujno,« je na tviterju zapisal notranji minister Aleš Hojs.

Karl Erjavec pa mu odgovarja: »Očitno živimo v policijski državi, v kateri minister za notranje zadeve RS naroča policiji, koga mora le-ta zaslišati. Policija me lahko o tej zadevi, ki je plod neresničnih navedb poslanca Roberta Polnarja, kar zasliši. Vem in to bodo lahko potrdili tudi moji kolegi poslanci stranke DESUS, ki so bili prisotni na sestankih, na katere se sklicuje Polnar, da nisem govoril o ničemer zaupnem, kar ne bi bilo izdatno izpisano v vrsti novinarskih člankov iz tistega časa.«

»Skrbi pa me takšna praksa prostodušne politične zlorabe položaja, saj minister za notranje zadeve, skupaj z njegovim predsednikom vlade pozivata policijo, da selektivno ukrepa na podlagi neresničnih navedb in na podlagi njunih strankarskih interesov. Danes se nam direktno pred očmi dogaja poskus preoblikovanja policije v politično orodje, slovenska država pa postaja vse bolj ugrabljena za namen zastraševanja in kaznovanja vseh tistih, ki jih ovirajo in se legitimno upiramo  vzpostavitvi avtoritarne in neevropske politične ureditve, v kateri med drugim veliki vodja in policijski minister samovoljno odločata, koga mora policija obravnavati. Žalostna resnica po 30-tih letih samostojne Slovenije. Zato verjamem, da bodo poslanci državnega zbora ustavili to zavržno početje in nadaljnje drsenje Slovenije v nečastni klub držav demokratičnega deficita,« pravi Erjavec.

Polnar je na ponedeljkovi seji odbora za notranje zadeve izjavil, da naj bi Erjavec 7. decembra, na svojem prvem obisku poslanske skupine Desusa po izvolitvi za predsednika, svojo kandidaturo za mandatarja med drugim utemeljeval, da bo poročilo računskega sodišča o nabavi zaščitne opreme neposreden povod, da bo najmanj polovica poslank in poslancev SMC prestopila na stran Koalicije ustavnega roka, zagotovila podpise pod konstruktivno nezaupnico in na ta način zagotovila 46 glasov za njegovo izvolitev. Po Polnarjevih besedah naj bi Erjavec še dodal, da bo revizijsko poročilo javno objavljeno v času od desetih do 14 dneh: »Meni samemu se je čudno zdelo, od kod on ve, kaj je napisano v revizijskem poročilu, ki je bilo še tajno.«