Janša zbodel Šarca: Kdor misli, da lahko blokira vstop Hrvaške v schengen, si zasluži šest popravcev na Srednji lesarski šoli
23. okt. 2019 15:34 Osveženo: 22:24 / 23. 10. 2019


Janez Janša in Marjan Šarec.
V strateškem interesu Slovenije je, da se schengenska meja čim prej pomakne na Hrvaško, piše prvak SDS Janez Janša v zapisu na Twitterju in na spletni strani stranke. Očitkom slovenske vlade, da Hrvaška ni sposobna vzpostaviti schengenske meje, se v Bruslju prizanesljivo nasmihajo, pravi Janša.
Evropska komisija je namreč ocenila, da Hrvaška izpolnjuje pogoje za vstop v schengensko območje, ter zadevo predala članicam EU, ki bodo sprejele končno odločitev. Slovenski premier Marjan Šarec je odločitev Evropske komisije obžaloval in Bruslju očital politično odločitev, a Janša pravi: "Razumnim in modrim Evropejcem bi bilo tudi težko dopovedati, da je nekdanji komik Marjan Šarec večji poznavalec schengenskih priprav in tehnike kot evalvacijske komisije strokovnjakov iz Evropske komisije."
"Očitek prihaja s strani reciklirane vlade, ki je leta 2015 čez schengensko mejo spustila blizu 500.000 ilegalnih migrantov, med njimi dokazano tudi teroriste in morilce. Trenutno čez naš del luknjičaste južne meje v Slovenijo, nato pa naprej na zahod, slovenska vlada spušča med 100 in 500 ilegalnih migrantov dnevno," piše v zapisu na portalu SDS.
Janša spomni, da želi turški predsednik Recep Tayyip Erdogan sirske begunce preselit iz Turčije v okupirano področje na severu Sirije. "Najmanj 20% le-teh tja noče in bodo raje skušali za vsako ceno priti po balkanski poti v Evropsko unijo. V strateškem interesu Slovenije torej je, da se schengenska meja čim prej pomakne na Hrvaško," piše Janša.
Prvak SDS je tudi prepričan, da bi morala slovenska vlada Hrvatom ponuditi pomoč pri nadzoru meje z Bosno in Hercegovino in k temu pozvati tudi ostale države članice Evropske unije. "Namesto tega pa slovenska vlada pod vodstvom Marjana Šarca takšno pomoč ponuja Italiji in Avstriji, s čimer se bo ilegalne migrante zadržalo v Sloveniji."
Evropska komisije je Hrvaško tudi pozvala k nadaljnjim prizadevanjem za izvajanje vseh ukrepov, zlasti na področju upravljanja zunanje meje. "Če Hrvaška po tem, ko bi vstopila v schengensko območje res ne bi bila sposobna učinkovito zavarovati meje z Bosno in Hercegovino in/ali bi Hrvaška zavračala našo pomoč, bi Slovenija še vedno lahko uvedla notranji nadzor na meji z Republiko Hrvaško, tako kot so to storili Avstrijci na naši severni meji," meni Janša.
"Tisti, ki verjame, da je slovenska vlada sama sposobna politično blokirati Republiko Hrvaško v Evropskem svetu, si zasluži šest popravcev na Srednji lesarski šoli," Janša zbode Šarca in pravi, da je v podobnem primeru pred leti pokleknila tudi vlada Boruta Pahorja.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke