Matjaž Zanoškar (DeSUS) ni prepričan, da bo danes v DZ prišlo do razrešitve ministra Karla Erjavca. Eden od scenarijev je po njegovem ta, da bi 30 poslancev vložilo zahtevo za ustavno presojo poziva za razrešitev, s čimer bi ta postal brezpredmeten. Zanoškar med današnjo razpravo pričakuje, "da bo verjetno prišlo do neke spremembe".
Sicer pa je poslanec DeSUS, ki je do nedavnega veljal za najresnejšega kandidata za novega ministra za okolje in prostor, pred začetkom današnje seje državnega zbora na vprašanje, ali bodo v poslanski skupini DeSUS zbirali potrebne podpise poslancev, dejal, da je to v njihovem interesu.
Čeprav v koaliciji napovedujejo podporo razrešitvi, pa je Zanoškar dodal, da se tudi v koaliciji glasuje po svoji vesti, "tako da je zelo nepredvidljivo, kaj se bo danes dogajalo". Priznava, da je vložitev predloga za razrešitev načela odnose v koaliciji ter da so bile v tem smislu "verjetno zamujene priložnosti, da bi se o tem v koaliciji pogovorili".
Kot je dodal, so bili tudi že pogovori z drugimi poslanskimi skupinami, da ne bi podprli razrešitve, kar po njegovem govori v smeri, da Erjavec ostane minister.
V preostalih koalicijskih strankah se še vedno obeta podpora predlogu predsednika vlade Boruta Pahorja za Erjavčevo razrešitev. V SD bodo po besedah Mirana Potrča omenjeni predlog enotno podprli. Ob tem je Potrč predlog za ustavno presojo zakona o računskem sodišču ocenil kot "vrednega razmisleka", a "ne na današnji seji".
Za vodjo poslanske skupine LDS Boruta Sajovica je Erjavec izgubil premierovo zaupanje, v LDS pa se bodo enotno pridružili predlogu za razrešitev. Franco Juri (Zares) je prav tako napovedal podporo poslanske skupine Pahorjevemu predlogu. Ob tem je kot "najbolj elegantno" možnost omenil, da bi se Erjavec zaradi nekompatibilnosti s premierom oz. vlado sam odločil odstopiti s položaja. Sicer pa Juri v razrešitvi ministra ne vidi razloga za izstop DeSUS iz koalicije, čeprav gre, kot poudarja, za njihovo suvereno odločitev.
V največji opozicijski stranki SDS se bodo po besedah vodje poslanske skupine Jožeta Tanka pri glasovanju najbrž vzdržali. Predsednik SLS Radovan Žerjav je potrdil le, da bodo razrešitev podprli. Poslanec SNS Bogdan Barovič pa je napovedal, da naj bi v poslanski skupini razrešitev podprli, čeprav ni izključil možnosti, da še pride do sprememb.