Kdo izmed visokih cerkvenih dostojanstvenikov se je pred osamosvojitvijo pogovarjal z Milanom Kučanom o imenovanju dr. Alojzija Šuštarja za ljubljanskega nadškofa? Kaj je o tem povedal Marko Pogorevc, nekdanji direktor slovenske policije?
Kakšna je bila vloga dr. Štefana Faleža, hotelirja in lastnika turistične agencije Uniontur v Rimu, ter dr. Ivana Rebernika, ki biva v Rimu od začetka študija na Papeški Univerzi Gregoriana leta 1960 in je bil viden tudi ob nedavnem obisku predsednice RS Nataše Pirc Musar v Rimu?
Za slovensko diplomacijo je pomemben Mariano Hugo von Windisch-Grätz, veleposlanik malteškega reda v Sloveniji. Zakaj je papež Frančišek zahteval reformo reda in kakšno pomoč lahko Slovenija pričakuje od članov reda?
Kakšne ključne zadolžitve je za papeža Frančiška opravljal slovenski cerkveni dostojanstvenik dr. Ivan Jurkovič? Kdo je pomemben podpornik Mitje Leskovarja, apostolskega nuncija v Iraku?
Kdaj slovenski politiki niso bili zaželeni na avdienci pri papežu in kako so v Vatikanu potekali pogovori ljubljanskega nadškofa Stanislava Zoreta o tem, kaj se je dogaja v Cerkvi v Sloveniji?
Kaj vse razkriva darilo, ki ga je predsednici RS Nataši Pirc Musar podaril papež Frančišek in kako je potekal papežev pogovor s kardinalom Rodetom v domu sv. Marte?
Zakaj papež Frančišek tako odlaša z obiskom Slovenije? Zakaj jo je, takrat še kot Mario Bergoglio, prvič obiskal leta 1970 in nato še leto kasneje?
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24