Gibanje Svoboda za zdaj ostaja brez svojega kandidata oziroma kandidatke in se bo v naslednjih tednih najbrž odločilo med tistimi, ki bodo v tekmi vztrajali. Morda celo za Natašo Pirc Musar, ki jo močno favorizirajo isti strici iz ozadja, ki so pred državnozborskimi volitvami podprli Roberta Goloba in njegovo Svobodo.
Kosova je iz tekme izstopila zaradi osebnih razlogov, potem ko je ugotovila, da ji javnomnenjske ankete ne kažejo vstopa v drugi krog. Gibanje Svoboda je naredilo ključno napako že s tem, ker je za predsedniško kandidatko ni inavguriralo takoj po volitvah, tako jo je s svojo kandidaturo za las prehitela Nataša Pirc Musar.
Anže Logar zaradi svojega osovraženega predsednika ne more zmagati, lahko pa doseže veliko boljši volilni rezultat, kot ga je SDS na zadnjih volitvah.
S tem bi lahko takoj na začetku dobila prednost, vprašanje pa je, koliko bi jo pozneje izgubila, saj volivce zelo moti, če nekdo živi ali prihaja iz tujine, poleg tega je bila manj prepoznavna od nekdanje informacijske pooblaščenke. Po drugi strani pa del volivcev motijo tajkunske povezave Nataše Pirc Musar, ki jih niti na soočenju v Tarči prejšnji teden ni znala verodostojno pojasniti.
Zato je povsem na mestu vprašanje, koga bodo zdaj podprli volivci, ki so stavili na Kosovo, ne marajo pa Pirc Musarjeve. Del bo verjetno zdaj vseeno podprl tajkunsko odvetnico kot manjše zlo pred izbrancem SDS. Na del volivcev lahko računa tudi nekdanji evropski poslanec in dolgoletni diplomat Ivo Vajgl, katerega najšibkejša točka je starost. Spomladi je dopolnil 79 let in je pol leta mlajši od ameriškega predsednika Josepha Bidna.
Morda bo kakšen glas več dobil tudi kočevski župan Vladimir Prebilič, ki ima podpornike tako na levi kot na desni, predvsem pa med župani in zeleno stranko Vesna. Manj je verjetno, da bodo podporniki Marte Kos obkrožili Anžeta Logarja, vendar ne toliko zaradi njega samega, ampak bolj zaradi stranke SDS, ki ga podpira.
Na prvem soočenju v Tarči se je Logar izkazal kot zmeren politik, kakršnega bi si lahko samo želeli na čelu stranke SDS, ki jo že skoraj 30 let brezkompromisno in s trdo roko vodi Janez Janša. Nekoliko je spominjal na odhajajočega predsednika Boruta Pahorja, ki se s svojimi izjavami ne želi zameriti ne levim ne desnim, hkrati pa spoštuje temeljne postulate (zahodne) evropske demokracije, med njimi tudi medijsko svobodo. Zaradi svojega osovraženega predsednika ne more zmagati, lahko pa doseže veliko boljši volilni rezultat, kot ga je SDS na zadnjih volitvah.