Je pa jasno nekaj: ničesar velikega ne bo storil brez soglasja prvaka SDS Janeza Janše. Sam ga ne namerava izzvati na (iz)rednem kongresu, saj »v gospodarstvu sovražni prevzemi dostikrat ne prinesejo želenih rezultatov, še manj pa v politiki, ker deluje po načelu dialoga.« Raje bo počakal, da mu jo sam prepusti, če se bo odločil za umik. Toda tako imenovani poljski scenarij zanj ne pride v poštev, ker si ne želi imeti zunanjih nosilcev politične moči, saj bi bil v tem primeru sam kot predsednik vlade šibka figura.
Je pa jasno nekaj: Anže Logar ne bo ničesar velikega storil brez soglasja prvaka SDS Janeza Janše.
Pričakovati je, da bo kmalu po novem letu organiziral nekakšno civilnodružbeno platformo oziroma, kot pravi, okrogle mize o prihodnosti Slovenije, kar zelo spominja na javne tribune Resetirajmo Slovenijo iz leta 2011, po katerih se je rodila Državljanska lista Gregorja Viranta. Morda bo tudi iz tega nastala stranka, če mu bo Janša dal blagoslov, da z njo ulovi tiste volivce, ki jih prvak SDS ne more, na koncu pa bi »ribe« šle v isto »mrežo«, da bi Janša še enkrat lahko sestavil vlado.
Priznal je, da se o vsem posvetuje z Janšo: »Delam lahko samo stvari, za katerimi stojim, ker jih moram tudi ponotranjiti. Jih pa zagotovo koordiniram, jih sporočim in jih tudi predebatiram s predsednikom.« Tako kot se je tudi pred predsedniškimi volitvami z njim dogovoril, da bo nastopil kot samostojni kandidat s podpisi volivcev.
Za evropskega poslanca ne namerava kandidirati, ker lahko k razvoju Slovenije več doprinese doma: »V tem pogledu menim tudi, da se bodo naslednja tri leta in pol izkristalizirale tudi vse možnosti, ki so pred nami.« Do volitev bosta z Janšo stuhtala, kakšen bo njegov nadaljnji politični angažma. Seveda pa je vprašanje, če Logar do takrat ne bo »pokuril« večino svojega političnega kapitala, ki ga je dobil na predsedniških volitvah. Tri leta in pol so vendarle dolga doba.