Tedenski horoskop: povezava Sonca, Jupitra in Lune...

Štiri vaje obrazne joge

Suzana Kozel Njena.si

Novinarka Planet TV drugič postala mamica

Zgodovinska snežna nevihta v Španiji je Janu Oblaku odnesla tekmo

Od štirih za včeraj predvidenih tekem 18. kroga španskega nogometnega prvenstva so bile navkljub vremenskim nevšečnostim, ki jih je povzročila nevihta Filomena na Pirenejskem polotoku, tri odigrane. V derbiju je Sevilla s 3:2 premagala Real Sociedad, Barcelona je na gostovanju v Granadi zmagala s 4:0, Real Madrid in Osasuna pa sta se razšla z 0:0.

Odpovedana je bila zgolj tekma med Atletico Madridom in Athletic Bilbaom, saj gostje zaradi močnega sneženja niso prišli v prestolnico. Nov datum bo znan prihodnji teden in bo odvisen od razpleta španskega superpokala. Baski bodo namreč v četrtek, 14. januarja, v polfinalu igrali z Real Madridom.

V uvodnem včerajšnjem dvoboju, obračunu ekip, ki se potegujeta za uvrstitev v ligo prvakov, je Sevilla s tremi zadetki Youssefa En-Nesyrija premagala Real Sociedad. Andaluzijci so s tremi točkami skočili na šesto mesto in se po točkah izenačili z Real Sociedadom, dolgo časa vodilno ekipo LaLige, ki pa je na zadnjih petih tekmah dosegla le eno zmago.

Barcelona je prvič v sezoni v domačem prvenstvu povezala tri zmage. Z dvema zadetkoma Lionela Messija in enega Antoinea Griezmanna je že v prvem polčasu rešila vprašanje zmagovalca. Francoz je v drugem polčasu zadel še za 4:0, Messi pa se je z enajstimi zadetki zavihtel na vrh razpredelnice najboljših strelcev.

Na lestvici LaLige je v vodstvu še vedno Atletico Madrid z 38 točkami. Točko manj ima po spodrsljaju pri predzadnjeuvrščenem moštvu v Pamploni Real Madrid, tretja pa je Barcelona s 34 točkami. Jan Oblak ima ob tem tri tekme manj od omenjenih dveh.

V petek je Villarreal premagal Celto Vigo s 4:0, v nedeljo so na sporedu dvoboji Levante - Eibar, Cadiz - Alaves in Real Valladolid - Valencia, v ponedeljek pa še Elche - Getafe ter Huesca - Betis Sevilla.