Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

Za finale Planice rekord Kobayashija in drugo mesto Domna Prevca

Domen Prevc, Ryoyu Kobayashi in Markus Eisenbichler. - Foto: Bobo

Japonec Ryoyu Kobayashi (464,9 točke) je zmagovalec zadnje tekme sezone svetovnega pokala smučarjev skakalcev v Planici. Domen Prevc je z drugim mestom (444,0 točke) poskrbel za domače stopničke, tretje mesto je osvojil Nemec Markus Eisenbichler (442,5 točke).

Kobayashi, skupni zmagovalec pokala, je v prvi seriji izenačil drugi najdaljši polet v zgodovini in s 252 m postavil rekord planiške velikanke. V drugo pa je poletel 230,5 metra daleč za ubranitev vodstva in planiško zmago.

Domen Prevc je v prvi seriji skočil 239,5 metra daleč, v drugo pa 222,5 metra za druge stopničke sezone in desete v karieri.

Na 5. mestu je končal Timi Zajc (425,4), s skokoma 231,5 in 229,5 metra, Anže Semenič je slovenske uvrstitve v prvi deseterici zaokrožil na devetem mestu (413,8 točke), ko je v prvi seriji s skokom dolgim 241,0 metra postavil osebni mejnik, v finalu pa je bil dolg 224,0 metra.

Peter Prevc je bil 19. (381,0; 221,5/204,5 m), Anže Lanišek pa 29. (317,8; 195,5/201,5 m).

Ryoyu Kobayashi je v seštevku svetovnega pokala še pred finalno tekmo sezone, v kateri se je pomerilo najboljših 30, osvojil veliki kristalni globus. Japonski zvezdnik je sezono končal z izkupičkom 2085 točk. Drugi je bil v seštevku sezone Avstrijec Stefan Kraft (1349), tretji Poljak Kamil Stoch (1288).

V skupnem seštevku sta dva Slovenca sezono končala v prvi petnajsterici. Timi Zajc (833) na devetem mestu in Domen Prevc (542) na 13.

Kobayashi je slavil tudi v skupnem seštevku sedmih planiških serij, Eisenbichler je bil drugi, Zajc tretji, Domen Prevc peti.

Japonski as Kobayashi je dobil tudi mali kristalni globus za seštevek sezone v poletih. Eisenbichler je bil po šestih tekmah na letalnicah drugi, Poljak Piotr Žyla tretji, najboljša Slovenca sta Domen Prevc in Timi Zajc na četrtem in šestem mestu.

Kobayashi je v Planici izvrstno zaokrožil sanjsko sezono, v kateri je pobral vse, kar se je pobrati dalo, izjema je bilo le svetovno prvenstvo v Seefeldu.

V pokalu narodov je slavila Poljska (6083) pred Nemčijo (5650) in Japonsko (4813), Slovenija pa je zimo sklenila na šestem mestu (3736).

Po podatkih organizatorjev si je današnjo finalno tekmo sezone v dolini pod Poncami ogledalo 14.300 gledalcev.