Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

Uf, kaj takega se Janu Oblaku redko pripeti: poglejte, kdo ga je premagal (VIDEO)

Jan Oblak - Foto: Profimedia

Vodilna ekipa španskega nogometnega prvenstva Atletico iz Madrida je v zadnji tekmi 19. kroga tri točke proti Eibarju osvojila v izdihljajih tekme. Luis Suarez je s spodkopanim strelom, takoimenovano panenko, iz enajstih metrov premagal domačega vratarja in postavil končni izid 2:1.

Urugvajski napadalec je v 40. minuti dosegel tudi prvi, izenačujoči zadetek za Atletico, ki ima ob tekmi manj sedem točk prednosti pred drugouvrščenim Real Madridom in deset pred Barcelono na tretjem mestu.

Jan Oblak je moral sedmič to sezono v LaLigi po žogo v svojo mrežo. V 12. minuti ga je strelom z bele točke ukanil domači čuvaj mreže Marko Dmitrović iz Srbije, ki je tako postal šele drugi vratar v španskem prvenstvu z golom v tem stoletju. Pred njim je to nazadnje uspelo Nachu Gonzalezu, ki leta 2002 v dresu Las Palmas na tekmi proti Osasuni kar dvakrat zabil z najstrožje kazni.