Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

To ni bil Tinin dan; prvi nastop na prvenstvu brez medalje

Slovenska smučarka Tina Maze na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Beaver Creeku v svojem četrtem nastopu ni osvojila še četrte medalje. Na veleslalomski preizkušnji je bila peta, svetovna prvakinja pa je postala Avstrijka Anna Fenninger. Medalji sta si prismučali še Nemka Viktoria Rebensburg in Švedinja Jessica Lindell-Vikarby.

Že po prvi vožnji je vodila Fenningerjeva, ki je kljub napaki v drugi vožnji ohranila večji del naskoka in slavila z 1,40 sekunde naskoka. Druga je bila presenetljivo Rebensburgova, šele 11. po polovici tekme, tretja pa s + 1,49 sekunde Lindell Vikarbyjeva.

Mazejeva je imela četrto izhodišče po prvi vožnji z 1,10 sekunde za vodilno. V drugi vožnji pa je Črnjanka, ko je končala svoj nastop, bila na tretjem mestu, do konca tekme pa zdrsnila na peto, njen zaostanek za zmagovalko je bil 1,74 sekunde.

Na SP so v veleslalomu nastopile še tri slovenske predstavnice. Katarina Lavtar (+ 3,83) je bila 21., Ana Drev (+ 4,18) 24., Ilka Štuhec (+ 4,39) pa 25.