Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Resno? Je on tisti, zaradi katerega bo planet uničen? Odkrito.si

Nas bo Elon Musk pokončal?

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

Real po četrt stoletja prva ekipa, ki je osvojila dva zaporedna evropska superpokala

Nogometaši madridskega Reala so zmagovalci letošnjega evropskega superpokala. Španci so v Skopju premagali Manchester United z 2:1 (1:0).

Za Real sta zadela Casemiro v 24. in Isco v 52. minuti, za United pa je bil uspešen Romelu Lukaku v 62. minuti.

* Stadion Filip II, gledalcev 31.000, sodniki: Rocchi, Di Liberatore, Tonolini, Massa in Irrati (vsi Italija).
* Strelci: 1:0 Casemiro (24.), 2:0 Isco (52.), 2:1 Lukaku (62.).
* Real: Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modrić, Isco (od 74. Vazquez), Bale (od 74. Asensio), Benzema (od 82. Ronaldo).
* Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Lindelöf, Darmian, Matić, Herrera (od 56. Fellaini), Mhitarjan, Pogba, Lingard (od 46. Rashford), Lukaku.
* Rumeni kartoni: Ramos, Carvajal; Lingard, Rashford.
* Rdeči karton: /.

Madridčani so četrtič v zgodovini osvojili superpokal. Pred tem so ga dobili že v letih 2002, 2014 in 2016. Z zmago je Real hkrati postal prvi, ki mu je uspelo zaporedoma osvojiti to lovoriko po Milanu 1989 in 1990. Prav tako je postal edini s štirimi tovrstnimi lovorikami, več, po pet, jih imata Barcelona in Milan. Kot zanimivost velja omeniti, da je Realov trener Zinedine Zidane še naprej stoodstoten, kar zadeva evropski superpokal. Leta 1996 ga je osvojil z Juventusom, leta 2002 kot igralec z Realom, v letih 2016 in 2017 pa kot trener Reala.

Real je povedel v 24. minuti, ko je po podaji Danija Carvajala v kazenski prostor Casemiro (bil je v prepovedanem položaju, ki pa ga italijanski sodniki niso dosodili) iz prve matiral Davida de Geo. Prav Casemiro je bil tudi v prejšnjih minutah najbolj nevaren nogometaš na igrišču, v 16. minuti je s strelom z glavo iz bližine zadel prečko, dve minuti zatem pa je žogo s strelom od daleč poslal malo čez gol Uniteda, ki je bil v tem delu igre v podrejenem položaju. V 43. minuti je v kazenskem prostoru malce z desne sprožil še Karim Benzema, de Gea pa je žogo odbil.

Na drugi strani je United nekajkrat prišel do obetavnih protinapadov, ki pa so se večinoma klavrno končali. Edini strel v okvir vrat v prvem polčasu so Angleži sprožili tik pred iztekom, ko je po podaji Paula Pogbaja z glavo poskusil Lukaku, a žogo poslal v naročje Keylorja Navasa.

V uvodu drugega polčasa je s približno 20 metrov močno sprožil Toni Kroos, Unitedov čuvaj mreže pa se je izkazal. Malce zatem je v kazenski prostor prodrl Marcelo, streljal, a je še pravočasno žogo v zunanji del mreže preusmeril eden branilcev Manchester Uniteda. Zato pa je že v 52. minuti Isco povišal vodstvo Reala, potem ko sta skupaj z Garethom Balom v kazenskem prostoru izigrala neprepričljivo Unitedovo obrambo, pri tem se je prvi znašel sam pred de Geo in ga premagal.

V 54. minuti so imeli lepo priložnost tudi rdeči vragi, ko je Pogba sprožil z glavo, Keylor Navas je žogo odbil do Lukakuja, ki pa jo je poslal čez gol. V 60. minuti je z desne strani kazenskega prostora močno sprožil Bale in zadel prečko. Bolj natančen pa je bil v 62. minuti Romelu Lukaku, ki je v mrežo pospravil odbito žogo po močnem strelu Nemanje Matića z 20 metrov. V 81. minuti je lepo priložnost zapravil Marcus Rashford, izenačenje je z dobrim posredovanjem preprečil Navas. V 82. minuti je priložnost za igro vendarle dobil tudi prvi zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo. Njegov soigralec Marco Asensio je že v sodniškem dodatku prišel do nove priložnosti za Real, po podaji Lucasa Vazqueza je sprožil z dobrih desetih metrov, izvrstno pa je reagiral de Gea.