marko in jerneja Njena.si

Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Prvaki potrebovali 48 točk Curryja, da so premagali Dallas čudežnega slovenskega fanta

Dan za tem, ko so pri Dallas Mavercks, ekipi slovenskega zvezdnika severnoameriške košarkarske lige NBA Luke Dončića, izvedeli, da so do konca sezone izgubili J.J.-ja Bareo, jim je Stephen Curry natresel še več slabih novic - v obliki enajstih trojk. Curry je skupno dosegel 48 točk, Golden State Warriors pa so v Teksasu zmagali s 119:114.

Curry je za prvake NBA dosegel zadnjo od svojih enajstih trojk, ko je bilo to najbolj pomembno - pri izenačenju na 114. točki le 42 sekund do konca tekme. A po tekmi sta tako Curry kot trener bojevnikov Steve Kerr pohvalila še Kevina Duranta, ki je poskrbel, da je imel Curry prosto pot do koša.

Durrant je za Golden State, ki je slavil četrto zaporedno zmago, dodal 28 točk, Klay Thompson pa je devet od svojih skupno 16 točk dosegel v zadnji četrtini.

"Nikakor nismo znali zaustaviti Curryja. Danes je bil naravnost briljanten," je po tekmi priznal domači trener Rick Carlisle.

Pri Dallasu je vnovič navduševal Dončić, ki je bil spet prvi strelec moštva in je tokrat zbral 26 točk, šest skokov in pet podaj, a je bil proti koncu tekme precej nenatančen, saj je zgrešil vse trojke v zadnji četrtini.

Košarkarji Dallasa so zgrešili svojih zadnjih osem metov iz igre. "Vedno lahko najdeš boljši met. Danes enostavno ni bil naš dan," je po tekmi dejal slovenski košarkar.

Naslednja tekma Dallas čaka v sredo, ko bodo doma gostili San Antonio.