Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

Prevc v Nižnem Tagilu drugi, pred njim le Nemec Freund

Nemec Severin Freund je zmagal na tekmi smučarjev skakalcev za svetovni pokal v ruskem Nižnem Tagilu (132 in 134 m, 260 točk). Peter Prevc je bil drugi (131 in 123 m, 248,5), tretji pa Norvežan Joachim Hauer (133,5, in 134 m, 243,7). Anže Lanišek je bil sedmi (130,5 in 125 m, 232,1), preostali Slovenci pa se niso uvrstili v finale.

Robert Kranjec je delil 36. mesto (113,5 m, 86,2), Jurij Tepeš je končal na 46. (106,5 m, 78,9), Anže Semenič pa na 47. mestu. (104 m, 75,7).

Severin Freund je vodil že po prvi seriji, Norvežan Daniel-Andre Tande je na drugem mestu zaostajal za 2,1 točko, (133 m, 129,2), Peter Prevc na tretjem mestu pa za tri točke.

Devetnajstletni Anže Lanišek, v odsotnosti Domna Prevca najmlajši v slovenski zasedbi, je bil sedmi. V finalu tretje posamične tekme sezone je na svoji sedmi posamični tekmi pokala zdržal pritisk in uvrstitev v deseterici, s tem pa je izboljšal svoj prejšnji najboljši dosežek v pokalu, saj je bil pred tem Domžalčan najvišje na 19. mestu 5. decembra letos v Lillehammerju.

Heuer je s petega mesta napredoval na tretje in tako kot Lanišek dosegel izid kariere; pred tem je bil najvišje na 15. mestu, tudi v Lillehammerju prejšnjo nedeljo. Na čelu je bil vse do nastopa Prevca, ki je v slabih vetrovnih razmerah skočil 123 m in prevzel vodstvo. Po zaletišču se je spustil še Freund in ponovno skočil krepko prek 130 m in za 11,5 točke ugnal Prevca.

Sedemindvajsetletni Freund, svetovni prvak in branilec velikega kristalnega globusa, je dosegel dvajseto zmago v karieri, drugo od štirih možnih v tej sezoni ter ohranil vodstvo v seštevku svetovnega pokala (280 točk); Prevc je drugi (264), njegov mlajši brat Domen pa je izgubil mesto med deseterico in je 11.

Kar pet Norvežanov je bilo med prvo deseterico, za Hauerjem so se zvrstili Andreas Stjernen, Johann Forfang in Daniel-Andre Tande, Kenneth Gangnes pa je bil mesto za Laniškom.

Preostali Slovenci so si veliko več obetali po skokih, ki so jih dosegli pred tekmo. Tako je bil Tepeš najboljši v poskusni seriji (136 m), Lanišek četrti (131,5), 11. mesto je delil Kranjec (122,5 m), 14. je bil Prevc (116,5 m), le Anže Semenič je bil na 45. mestu (101 m) slabše razpoložen.

Lanišek se je izkazal že v petkovih kvalifikacijah; zasedel je tretje mesto, le za malenkost sta ga prehitela Norvežan Anders Fannemel in Poljak David Kubacki. Lanišek je skočil 128 metrov, štiri več od Jureta Tepeša, ki je zasedel deseto mesto. Robert Kranjec je bil 25., Anže Semenič pa 38. Izpadel je Jernej Damjan, od favoritov pa tudi Poljak Kamil Stoch.

V nedeljo bo v Nižnem Tagilu še druga tekma.