Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

Luki Dončiću uspelo nekaj, kar je doslej zmogel le veliki Michael Jordan

Košarkarji Dallas Mavericks so zabeležili peto zaporedno zmago oziroma deseto na zadnjih enajstih tekmah, Luka Dončić pa se je znova vpisal med nesmrtnike lige NBA. S 26 točkami, devetimi podajami in šestimi skoki je izenačil rekord legendarnega Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z vsaj 20 točkami ter petimi skoki in podajami.

To je bila osemnajsta tekma v nizu, na kateri je 20-letni Ljubljančan izpolnil omenjeno statistiko. Michaela Jordana lahko Dončić prehiti že v noči z nedelje na ponedeljek, ko bodo Mavericks doma gostili Sacramento Kings.

Dallas je nocoj premagal New Orleans Pelicans s 130:84. To je šestnajsta zmaga ekipe iz Teksasa, ki je trenutno druga najboljša v zahodni konferenci ter peta v ligi NBA.

Dončić je bil v igri le 26 minut. Trojke je metal 2:8, iz igre 8:15, proste mete pa 8:10.

Dvanajstega decembra Mavericks čaka gostovanje v Detroitu, dva dni pozneje pa bo v Dallas prišel Miami Heat z Goranom Dragićem na čelu.