Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

dejan dogaja1 Njena.si

Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

doncic Ekipa24.si

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

Kvalifikacije za SP 2018: Švicarji z 2 proti 0 odpravili aktualne evropske prvake, Švedi in Nizozemci neodločeno

Zaključek prvega kroga nogometnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2018 v Rusiji ni minil brez presenečenj. Evropski prvaki Portugalci so v skupini B v z 0:2 izgubili proti Švici, brez polnega izkupička pa so ostali tudi evropski podprvaki Francozi, ki so na gostovanju v Belorusiji iztržili le točko, tekma skupine A se je končala brez golov.

Vodstvo v skupini A je prevzela Bolgarija, ki je edina vknjižila vse tri točke, a nikakor ni navdušila. Tekmec, skromni Luksemburg, jim je v gosteh zabil tri gole, kar pa ni bilo dovolj niti za točko, saj so gostitelji v polno zadeli štirikrat. Luksemburžani so na 3:3 izenačili v sodniškem podaljšku, a je domačim tri točke s svojim drugim golom na tekmi zagotovil Aleksandar Tonev. Za goste je dva gola dosegel Aureliem Joachim.

Derbi skupine A sta odigrali Švedska in Nizozemska, tulipani, ki letos niso igrali na evropskem prvenstvu, so se po golu Marcusa Berga v 43. minuti znašli v zaostanku, a jih je v 67. minuti rešil Wesley Sneijder.

Švica je doma Portugalsko strla po pol ure igre. V 24. minuti je v polno zadel Breel Embolo, šest minut pozneje je končni izid postavil Admir Mehmedi. Švicar Granit Xhaka je v zadnjih trenutkih obračuna dobil rdeč karton, kar pa ni vplivalo na rezultat.

V skupini B je zmago zabeležila tudi Latvija, ki je bila v gosteh z 1:0 boljša od Andore, na tekmi med Ferskimi otoki in favoriziranimi Madžari pa golov ni bilo.

Bosna in Hercegovina je v skupini C gladko premagala Estonijo, izid je bil 5:0. Dva gola je dosegel Emir Spahić, po enega pa Edin Džeko, Haris Medunjanin in Vedad Ibišević.

Liam Walker je dosegel zgodovinski prvi gol reprezentance Gibraltarja v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, a to je bilo za uspeh premalo. Gosti iz Grčije so domačim po izenačenju na 1:1 nasuli še tri gole in domov odnesli tri točke.

Prepričljivi so bili tudi Belgijci, ki so na gostovanju s 3:0 ugnali Ciper, dva gola je k zmagi prispeval Romelu Lukaku.