Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

Fenomenalno! Zgodovinsko! Noro! Slovenski hokejisti šokirali Američane!

Hokejska tekma med Slovenijo in Združenimi državami Amerike. - Foto: STA

Slovenska hokejska reprezentanca je na olimpijskih igrah v Južni Koreji v prvem krogu predtekmovalne skupine B presenetljivo premagala ZDA s 3:2 (0:1, 0:1, 2:0; 1:0).

Slovenci so v Pyeongchangu dočakali naslednjo olimpijsko tekmo. Zadnjo doslej je ta generacija odigrala v četrtfinalu Sočija 2014, na letošnjih igrah pa je tekmovanje začela proti ZDA, v kateri sicer ni igralcev NHL, najmočnejše lige na svetu.

Risi so tekmo začeli pogumno in hitro so pokazali, da se ne bodo le branili. Imeli so svoje priložnosti, prvi gol pa je v 18. minuti dosegla ameriška ekipa, po natančni podaji izza gola je zadel Brian O'Neal. Slovenci so še naprej nizali priložnosti, toda v 33. minuti so se znašli v še večjem zaostanku, ko je na 2:0 povišal Jordan Greenway.

V zadnji tretjini se je Slovenija podala v odločen lov na Američane. V 46. minuti je Blaž Gregorc zelo natančno meril, pred golom je pogled vratarju zakrival Urbas in plošček se je tudi na veselje številnih slovenskih navijačev v dvorani Kwandong znašel v mreži. Gašper Krošelj je na drugi strani igrišča ustavljal protinapade ZDA, Slovenija pa je vse več stavila na napad.

Po začetku predzadnje minute je Slovenija v lov na izenačujoč zadetek šla brez vratarja, kar se ji je obrestovalo. Jan Muršak se je vpisal med strelce, izid 2:2 pa je pomenil podaljšek. Po zgolj 38 sekundah dodatnega dela igre je drugič udaril Muršak in poskrbel za veliko veselje v slovenskem taboru.

V prvi tekmi skupine B je Slovaška prav tako presenetljivo premagala Rusijo s 3:2 (2:2, 0:0, 1:0).