Osmi marec se je sprevrgel v dan za manipulacije o namišljeni diskriminaciji žensk
8. mar. 2018 12:27 Osveženo: 7:22 / 09. 3. 2018


Ženske so bile pred stotimi leti nedvomno diskriminirane. A ti časi so minili, zdaj so na mnogih področjih v slabšem položaju moški. Ne glede na to vam prevladujoči mediji vedno znova vsiljujejo dogmo, da so ženske v Sloveniji v neenakopravnem položaju.
Ob dnevu žena 8. marcu vam skušajo večinski mediji ter z našim denarjem plačane gospe iz nevladnih organizacij spet razložiti, da so ženske v Sloveniji diskriminirane in da jih diskriminiramo moški. Ob tem vsakoletnem pranju možganov velja poudariti nekaj podatkov: po podatkih statističnega urada (mimogrede, generalna direktorica Sursa in njena namestnica sta ženski) prejema povprečna ženska v Sloveniji sedem let dlje pokojnino od povprečnega moškega – zaradi daljšega življenja žensk.
V številkah: v povprečju ženske v življenju prejmejo za okoli 23 tisoč evrov več pokojnin kot moški. Sodstvo kot izredno pomembna veja oblasti je že skoraj v celoti feminizirano, na okrajnem sodišču v Ljubljani je recimo 95 sodnic in pet sodnikov. Podobno je na drugih prvostopnih sodiščih, na višjem sodišču v Ljubljani pa je 54 sodnic in 13 sodnikov. Moški sodniki so v večini le še na vrhovnem sodišču, a glede na napredovanja bo tudi tam hitro podobno.
Poznamo popolno prevlado žensk v državni upravi, v centrih za socialno delo pa odkrito diskriminirajo očete glede pravic do stikov z otroki po ločitvi. Očetov, ki jim matere, centri za socialno delo in družinski oddelki sodišč omejujejo ali celo onemogočajo stike z lastnimi otroki, naj bi bilo v Sloveniji že okoli 20 tisoč(!).
Nihče ne govori o spolnih kvotah na sodiščih, v socialnih centrih, državni upravi, izobraževalnem sistemu … Ko smo pri slednjem – ves izobraževalni sistem je usmerjen na dekleta, zato tudi dosegajo veliko boljše rezultate, to je lepo razvidno iz sestave zlatih maturantov, pardon, maturantk. Med diplomanti v terciarnem izobraževanju je 59 odstotkov žensk. Mlajše ženske imajo v povprečju višjo izobrazbo od mlajših moških.
Prevladujoči mediji vam bodo znova tvezili o neenakopravnosti žensk, češ da prejemajo v povprečju nižjo plačo od moških. Toda nižjo plačo prejema tudi na primer zdravstveni tehnik v primerjavi z zdravnico. Je torej diskriminiran? Seveda ne. Ta podatek brez konteksta ne pomeni nič. Relevantno bi bilo primerjati plače žensk in moških za enako delo pri istem delodajalcu. A tega od navedenih medijev ne boste slišali. Nobenega konkretnega podatka, imen podjetij, institucij …
Moškim se v možgane vztrajno vgrajuje občutek, da smo privilegirani, torej a priori »krivi«. Gre za simbolno kastracijo.
Pa še to: vprašajte ženske, kako se počutijo, če delajo v skoraj izključno ženskih kolektivih, v primerjavi z mešanimi kolektivi.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke