Vinko Gorenak: Tu nekaj smrdi. V korist Zorana Jankoviča.
19. dec. 2015 7:28 Osveženo: 10:02 / 09. 8. 2017


Če se postavim v vlogo pristranskega političnega privoščljivca odhodu Zorana Jankoviča v zapor, lahko tem poročanjem medijev in ugotovitvam kriminalistov le zaploskam.
Če pa uporabim moje znanje in skušam na zadevo pogledati nekoliko bolj objektivno, pa se mi postavlja nekaj vprašanj, na katera nimam odgovorov. Direktorji, poslanci, politiki, župani in še kdo smo gotovo »prvovrstne tarče« kriminalistov. To je tudi razumljivo. Kriminalisti na takih tarčah dokazujejo svojo sposobnost, strokovnost, moč in še kaj. S tem ni nič narobe. Kriminalisti so na osnovi uporabe prikritih preiskovalnih ukrepov (prisluškovanja, tajna opazovanja in snemanja….) spremljali vsako predajo podkupnine Zoranu Jankoviču. Dogajale naj bi se skoraj dve leti. Predaje denarja naj bi se dogajale na parkiriščih v Ljubljani. Denar naj bi prevzel sin Zorana Jankoviča Jure Jankovič. Toda upoštevajoč zgornja dejstva, temelječa na poročanju medijev, se mi postavljajo naslednja vprašanja.
1. Zakaj kriminalisti niso na kraju »zločina«, beri predaje in prevzema podkupnin (dogajale so se skoraj dve leti in za to so vedeli na podlagi prisluškovanj) presenetili in prijeli »s prsti v marmeladi« neposredno podkupovalca in Jureta Jankoviča?
2. Zakaj niso po izvedbi take spektakularne akcije pred kamerami vse osumljene z Juretom in Zoranom Jankovičem privedli k preiskovalnemu sodniku?
3. Zakaj so natanko tako in v isti situaciji in v prisotnosti kamer prijeli nekdanjega poslanca Srečka Prijatlja ali novinarja Vladimirja Voduška?
Tu nekaj smrdi. V korist Zorana Jankoviča.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke