Prijavljeni ste kot
1. jul. 2016
V opozicijskih parlamentarnih strankah v odzivih na ponujeni odstop ministra za zunanje zadeve Karla Erjavca izražajo dvom, da z odstopom misli resno. V največji opozicijski stranki SDS ponujenega odstopa niti ne želijo komentirati, saj pravijo, da bodo to storili, "ko bo resnično odstopil".
Zunanji minister Karl Erjavec je danes po vmesni odločitvi arbitražnega sodišča za določitev meje med Slovenijo in Hrvaško izrazil zadovoljstvo, da se bo arbitraža nadaljevala, hkrati pa je dejal, da prevzema odgovornost za nastale zaplete in da je premierju Miru Cerarju v četrtek ponudil odstop.
Predsednik uprave Slovenskega državnega holdinga (SDH) Marko Jazbec se bo z nadzornim svetom SDH dogovoril za sporazumni odhod s položaja, so sporočili iz SDH. Odločitev je prišla tik pred skupščino Luke Koper, na kateri se je napovedovalo, da bodo na predlog SDH zamenjali tri nadzornike. A je SDH z dnevnega reda umaknil ta predlog.
V Luki Koper je pred današnjo skupščino delničarjev prišlo do zaustavitve delovnih procesov, zaposleni pa so s stroji zaprli vhod v pristanišče in zahtevajo preklic odpoklica nadzornikov. Več sto delavcev se je zbralo pri vhodu. Slovenski državni holding (SDH) je posledično z dnevnega reda današnje skupščine Luke Koper umaknil predlog za menjavo nadzornikov.
Družba Slovenski državni gozdovi (SiDG) z današnjim dnem uradno prevzema upravljanje z državnimi gozdovi. Delo, ki ga je 20 let opravljalo 27 koncesionarjev, bodo razdelili več izvajalcem, z razpisi za posamezna dela. Pred začetkom delovanja podjetja pa bodo na številna še odprta vprašanja odgovorili danes na sedežu podjetja v Kočevju.
Zdaj je tudi uradno: Slovenija je kršila sporazum o arbitraži v sporu o meji s Hrvaško. Zdaj pa je tudi čas, da uradna Slovenija to tudi prizna in vrne zaupanje, da je verodostojna partnerka, navaja danes Večernji list. Jutarnji list pa napoveduje, da bo hrvaška diplomacija sprožila akcijo za kompromitiranje arbitražnega sodišča.
Slapovi denarja so se leta stekali v žepe lastnika celjskega podjetja Mollier – Romana Šumaka iz Ljubečne pri Celju. Pred dvema tednoma umrli Šumak je bil znan kot velik dobavitelj operacijskih miz, ginekoloških stolov in postelj, hematoloških analizatorjev, zobozdravstvenih stolov, postelj za prevoz pacientov. Mollier opremo tudi servisira in namešča.
Nekdanji jugogeneral Milan Aksentijević (na sliki levo) pravi, da nima ne slovenskega državljanstva ne slovenske pokojnine, čeprav je od vsega začetka služboval v Sloveniji.
Kako jezni ste, ko vam brezobzirneži na parkirišču po nesreči ali celo namerno opraskajo pločevino vašega avta - Edvard Oven je lahko še posebej razkurjen - Nekdanjemu direktorju stanovanjskega sklada je nekdo ne samo popraskal njegovo porsche panamero, temveč jo je opremil z vpadljivim napisom "Tajkun Oven".
Policisti na mejnem prehodu Obrežje so v sredo dopoldan med opravljanjem kontrole v tovornem delu vozila, ki je pripeljalo iz Turčije, odkrili štiri tujce. Skriti med tovor so se želeli izogniti mejni kontroli, so sporočili z novomeške policijske uprave.
Mariborski kriminalisti so v skladu z usmeritvami pristojnega tožilstva podali kazensko ovadbo zoper 58-letno Mariborčanko zaradi mučenja živali. Svojega psa je namreč ščuvala k napadu na slabotnejšega psa in mačko ter mirno spremljala, kako je njen pes pogrizel drugega psa, zaradi česar so morali slednjega usmrtiti.
Predsednik republike Borut Pahor je za torek sklical delovni posvet na temo brexita s predsednikom vlade Mirom Cerarjem, predsednikom državnega zbora Milanom Brglezom ter predsedniki vseh parlamentarnih strank in predstavnikoma narodnih skupnosti v DZ, so sporočili iz predsednikovega urada.
Nadzorni svet SDH je na podlagi obravnave poročila uprave in večurne razprave včeraj ocenil, da so razlogi uprave SDH za prenovo nadzornega sveta Luke Koper utemeljeni, so sporočili iz SDH. Kot so zapisali, želi SDH s prenovljeno sestavo nadzornega sveta luke doseči, da bo družba tudi z notranjo preobrazbo kos izzivom, ki jo čakajo v prihodnje.
30. jun. 2016
Arbitražno sodišče za določitev meje med Slovenijo in Hrvaško je danes sporočilo, da bo nadaljevalo z delom. Sklenilo je, da je Slovenija kršila arbitražni sporazum, vendar pa te kršitve niso tako hude, da bi Hrvaška lahko izstopila iz sporazuma in da sodišče ne bi moglo neodvisno in nepristransko sprejeti končne razsodbe. Hrvaška tudi po današnji odločitvi arbitražnega sodišča vztraja pri izstopu iz arbitražnega sporazuma.
Stoodstotne varnosti policistov ne moremo zagotoviti, lahko pa dosežemo, da je njihovo tveganje čim manjše, je danes v izjavi za javnost po sredinem napadu na policista Damirja Golobiča dejal generalni direktor policije Marjan Fank. Pojasnil je še, da je bil napadalec po podatkih nemške policije duševni bolnik.
Nekdanji sodnik Evropskega sodišča za človekove pravice (ESČP) Boštjan M. Zupančič, ki ga je na položaju v Strasbourgu konec maja zamenjal odvetnik Marko Bošnjak, se bo s petkom kot svetovalec zaposlil v kabinetu ministra za pravosodje Gorana Klemenčiča. Zaposlen bo na delovnem mestu sekretarja, so za Siol.net potrdili na ministrstvu.
Predsednik republike Borut Pahor je danes predsedniku državnega zbora Milanu Brglezu posredoval predlog za imenovanje Špelce Mežnar in Marka Šorlija za ustavna sodnika. Pahor iz pogovorov z vodji poslanskih skupin ocenjuje, da kandidata uživata široko podporo poslancev, so sporočili iz predsednikovega urada.
Na nadaljevanju seje komisije DZ za nadzor javnih financ si nasprotniki zamenjave nadzornikov Luke Koper in upravljavci državnega premoženja niso nič bliže. Nasprotniki še vedno pogrešajo konkretne odgovore, vse več pa je opozoril, da bi morali vse to reševati za zaprtimi vrati.