Prijavljeni ste kot
13. dec. 2017
Policisti so prejšnji teden na enem izmed odlagališč odpadkov v Pomurju neuspešno iskali del človeškega telesa. Na podlagi opisa ženske glave so izdelali fotorobota, so danes sporočili s policije.
Nekdanji mariborski župan Franc Kangler je danes na sodišču dobil nazaj zaseženo kamero, ki pa je bila poškodovana. Zahteva povračilo škode.
Slovenski zunanji minister Karl Erjavec je danes po srečanju voditeljev koalicijskih strank napovedal, da bo pripravil informacijo za sejo vlade prihodnji teden glede priznanja palestinske države. Sam meni, da je čas za to dozorel in podpira, da bi Slovenija priznala palestinsko državo.
Vrhovno sodišče je po besedah Vilija Kovačiča odločilo, da sta zakona o referendumu in referendumski kampanji
Ob sklepu plenarne seje Slovenske škofovske konference, so škofje sprejeli in objavili obsežno (161 strani) Letno poročilo Katoliške cerkve v Sloveniji za leto 2017, ki zajema podatke za desetletje 2006–2016.
Pojasnilo v zvezi z zavajanji odvetnika Janeza Stuška, zastopnika najbogatejših Slovencev Ize in Sama Login, ki sta dosegla prepoved izdaje revije Reporter Magazin.
Danes bo oblačno s padavinami, po nižinah v notranjosti bo večinoma snežilo.
Novoizvoljeni DS je na današnji ustanovni seji že v prvem krogu za svojega predsednika izvolil predsednika Območne obrtno-podjetniške zbornice Ljubljana - Bežigrad Alojza Kovšco, za katerega je glasovalo 21 svetnikov.
12. dec. 2017
Zreški Unior je v ponedeljek z Alpsko investicijsko družbo podpisal pogodbo o prodaji 98,56-odstotnega lastniškega deleža v družbi RTC Krvavec. Tako se zaključuje več let trajajoča prodaja krvavškega smučarskega centra, ki ga je bil Unior zaradi zavez bankam upnicam primoran prodati.
Vrhovno sodišče je na ustavno sodišče vložilo zahtevo za oceno ustavnosti zakona o referendumu in ljudski iniciativi ter del zakona o volilni in referendumski kampanji. Do sklepa so prišli ob obravnavi pritožbe Vilija Kovačiča zoper poročilo Državne volilne komisije (DVK) o izidu glasovanja na referendumu o zakonu o drugem tiru.
Marko Zidanšek: Za predsednika Državnega sveta ne kandidiram, ker je moj prednostni cilj vrniti SLS v Državni zbor RS na volitvah 2018
Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB) je letos prodala za 103,9 milijona evrov nepremičnin (brez davka) iz stanovanjskih in poslovnih projektov. V lasti ima še za 206 milijonov evrov nepremičnin, največ zemljišč, pri katerih bodo dodano vrednost ustvarjali tudi s t.i. skupnimi vlaganji - skupnimi projekti z vlagatelji, ki želijo graditi.
Na vrhovnem sodišču je prišlo do resnega in nezaslišanega incidenta. Policist je napadel vrhovnega sodnika Jana Zobca, uporabil prisilna sredstva in ga vlekel proti vhodu v sodno stavbo.
Premier Miro Cerar se zaradi okvare vladnega letala falcon ne bo mogel udeležiti podnebnega vrha v Parizu, so za STA potrdili v njegovem kabinetu. Na dogodku bo tako Slovenijo zastopala ministrica za okolje in prostor Irena Majcen, ki je v Francijo odpotovala že v ponedeljek.
Zaradi posledic močnega vetra je po Sloveniji še vedno brez električne energije več kot 30.000 gospodinjstev. Največ na območju Elektra Ljubljana, kjer so bila ob 10. uri brez elektrike še 19.204 gospodinjstva, nekaj manj kot zgodaj zjutraj. Poleg ljubljanskih imajo največ dela zaposleni v elektrodistribucijskih podjetjih v Celju in Mariboru.
Franc Kangler se je vrnil v politično življenje, njegov sodnik Boštjan Polegek pa vendarle ni bil izbran za višjega sodnika.
11. dec. 2017
Častno priznanje Boruta Meška za življenjsko delo, ki ga podeljuje Združenje novinarjev in publicistov (ZNP), sta letos prejela pisateljica in pesnica Zora Tavčar ter pisatelj Alojz Rebula. Nagrado za izjemne dosežke v novinarstvu je prejel Bernard Nežmah, nagrado za medijsko ozaveščanje slovenske družbe pa Erika Jazbar.
Komisija DZ za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb se je danes med drugim seznanila s problematiko kaznivih dejanj, povezanih z ilegalnim transportom migrantov, je po seji komisije dejal njen predsednik Branko Grims. Po njegovih besedah mora Slovenija svojo zakonodajo ustrezno zaostriti.