Prijavljeni ste kot
6. nov. 2019
Digitalna medijska agencija Hype je v ponedeljek, 4. novembra organizirala 1. konferenco o neplodnosti v Mariboru, ki je potekala v hotelu Habakuk. Generalni sponzor dogodka je bil Vitanoval, nemška blagovna znamka, ki ima v ponudbi 100 % naravna prehranska dopolnila za krepitev imunskega sistema in izboljšanje počutja.
"Poroka in skupno življenje je priložnost in ne obremenitev. Potrebno se je dopolnjevati in to priložnost izkoristiti," pravi glasbenik Gianni Rijavec o poroki s kiparko Patricijo Simonič. Po letih skupnega življenja se je par vzel v zasebnem krogu peščice ljudi, brez svatov in prič. Cerkvena poroka pa še pride, napoveduje Rijavec.
Pred vami je še drugi del oddaje o pesniški skupini Dediči, ki je leta 1970 izdala skupno pesniško zbirko Razvejano deblo. V njej so pesmi Vlada Garantinija, Jožeta Sevljaka, Francija Lakoviča, Franca Kopitarja in Radovana Palčiča. Vodja te pesniške skupine je bil Nande Razboršek.
Nogometaši Leipziga so v 4. krogu lige prvakov v gosteh premagali Zenit iz Sankt Peterburga z 2:0. Nemci so se tako utrdili na vrhu skupine G. Milanski Inter pa je v skupini F v Dortmundu izgubil proti Borussii z 2:3.
Prepoved plemiškega predloga von v skladu z zakonom iz leta 1919 ni v neskladju z avstrijsko ustavo, je razsodilo avstrijsko ustavno sodišče, ki je včeraj objavilo razsodbo v primeru Karla Habsburga-Lothringna, vnuka zadnjega avstrijskega cesarja Karla I., poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
Italijanski prvoligaš Verona bo moral zaradi rasističnega izgreda, katerega žrtev je bil temnopolti italijanski nogometaš Mario Balotelli, na naslednji tekmi serie A zapreti del tribun na stadionu, je včeraj odločila disciplinska komisija italijanske nogometne lige.
5. nov. 2019
Ladja Galeb, ki je zaslovela, ker jo je uporabljal bivši jugoslovanski predsednik Josip Broz Tito, naj bi kmalu dočakala prenovo. Po številnih zapletih s financiranjem projekta je reška mestna uprava na javnem razpisu izbrala izvajalca prenove 117 metrov dolge ladje. Vrednost prenovitvenih del je ocenjena na skoraj osem milijonov evrov.
Slovenska moška odbojkarska reprezentanca bo v začetku januarja nastopila na kvalifikacijah za olimpijske igre v Tokiu. V Berlinu se bodo naši fantje za uvod pomerili z Belgijci, v skupinskem delu tekmovanja pa jih čakata še obračuna z Nemci in Čehi.
Mednarodna teniška zveza ITF je odločila, da bo dvoboj kvalifikacij za Davisov pokal med Indijo in Pakistanom, ki bi ga moral gostiti slednji, prestavila na nevtralen teren. Takšno določitev je ITF sprejela zaradi varnostnih tveganj.
Beneški gondoljerji so v nedeljo zvečer svoje slamnike zamenjali za potapljaške čelade in se podali pod gladino umazanih kanalov z enim samim ciljem - očistiti znamenito mesto, ki je del Unescove svetovne dediščine. Iz vode so potegnili raznoliko navlako, tudi pralne stroje in kolesa.
Nekdanja prva teniška igralka sveta, Belgijka Kim Clijsters, se še ne bo vrnila na teniška igrišča po sedemletni prekinitvi. Potem ko je septembra sporočila, da se pripravlja na vrnitev na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu januarja naslednje leto, ji je zdaj načrte prekrižala poškodba kolena.
4. nov. 2019
Dvoboj med zmagovalcem odprtega prvenstva Francije Rafaelom Nadalom in Novakom Đokovićem, zmagovalcem Avstralije in Wimbledona, za številko ena na lestvici ATP ob koncu sezone bo odločen šele na zaključnem turnirju v Londonu. Trenutno ima vodilni Španec dobrih 600 točk prednosti pred Srbom.
Producent Graham King, ki stoji za uspešnim filmom Bohemian Rhapsody o življenju Freddieja Mercuryja in skupine Queen, si je zagotovil pravice za pesmi skupine Bee Gees, iz česar bo lahko nastal še en biografski film. S tem namenom se je povezal s Paramount Pictures in produkcijsko družbo Sister. Scenarij in zasedba še nista znana.
3. nov. 2019
Britanskemu poklicnemu glasbeniku Stephenu Morrisu so po skoraj dveh tednih vrnili dragoceno violino, ki jo je pozabil na vlaku. Inštrument, vreden skoraj 300.000 evrov in star 310 let, je eden redkih, ki jo je izdelal mojster David Tecchler.
Na Tajskem so za javnost znova odprli jamo, v kateri je bilo pred več kot letom dni ujetih 12 dečkov in njihov trener. Jama Tham Luang v severni provinci Chiang Rai je bila zaprta za obiskovalce vse od takrat, ko so dečke iz lokalnega nogometnega kluba in njihovega trenerja po skoraj treh tednih rešili iz jame.
Vodstvo Atalante iz Bergama, enega izmed italijanskih predstavnikov v skupinskem delu nogometne lige prvakov, je slovenskemu reprezentantu Josipu Iličiću ponudilo novo pogodbo, na podlagi katere bi na sezono zaslužil najmanj dva milijona evrov, v včerajšnji izdaji poroča ljubljansko Delo.
Rokometaši Celja Pivovarne Laško bodo danes gostovali v slovensko obarvanem Szegedu, kjer že vrsto let igrajo naši reprezentanti Dean Bombač, Matej Gaber, Nik Henigman in Mario Šoštarič. Tekma šestega kroga evropske lige prvakov se bo pričela ob 17. uri.
2. nov. 2019
Slovenski košarkarski fenomen Luka Dončić pri svojih komaj 20 letih s sijajnimi predstavami onstran Atlantika na novo piše zgodovino severnoameriške košarkarske lige. Ljubljančan je prišel do svojega desetega kariernega trojnega dvojčka, kar je največ v ligi NBA pri košarkarjih, ki še niso dopolnili 21. rojstnega dne.