Reporter
Reporter
Naroči

Odhod čistilca Avgijevega hleva


Žerjav se iz vodstva SLS umika predvsem zaradi nemoči pri spopadanju z interesnimi skupinami znotraj stranke.

49-zerjav_2012.jpg
Bobo

Igor Kršinar
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Radovan Žerjav se iz vodstva SLS umika predvsem zaradi nemoči pri spopadanju z interesnimi skupinami znotraj stranke. Ta bo po njegovem umiku še naprej ostala v vladi, toda njena trdnost je odvisna od razvoja stranke. Če se bo vrnila h koreninam in obujala skrb za nacionalne interese, bo ogrožala stabilnost vladne koalicije. Po kongresu bo najverjetneje stranko vodil njen podpredsednik, minister za kmetijstvo in okolje Franc Bogovič, Žerjav bo ostal minister za gospodarski razvoj.



Prvak SLS in gospodarski minister Radovan Žerjav je z napovedjo umika z vrha stranke še bolj vznemiril že tako razburjeno javnost. Prejšnji teden je sporočil, da se na kongresu SLS, ki bo predvidoma 2. marca 2013, ne bo več potegoval za njenega predsednika: »Razlogov za to mojo odločitev je veliko, pravzaprav preveč. Od tistih znotraj stranke do tistih, ki so posledica stanja duha, kulture in nedialoga znotraj celotne slovenske politike, in tistih čisto osebnih človeških. /…/ Prevečkrat sem se v zadnjem času zalotil pri vprašanjih: 'Kaj pa je meni tega treba?' in 'Kaj imam od vsega tega odrekanja jaz in moja družina?' Žal nikoli nisem našel smiselnih odgovorov. V veliko primerih je treba nekaj spremeniti.«

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.



V TISKANI IZDAJI VEČ MARIBORSKI GODLJI S FRANCOM KANGLERJEM, KI JE UTRDILA ŽERJAVOVO ODLOČITEV O ODHODU; O DRUGIH MOGOČNIH IN SVOJEVOLJNIH ŽUPANIH SLS; O POSKUSIH ČIŠČENJA STRANKE IN BOJU ZA ŽERJAVOVO NASLEDSTVO.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.