Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Video je potrdil: džihadist iz Strasbourga je prisegel zvestobo Islamski državi


Moški, ki je 11. decembra na božičnem sejmu v Strasbourgu ubil pet, ranil pa 11 ljudi, je v videu prisegel zvestobo džihadistični skupini Islamska država, je včeraj povedal sodni vir. Video so našli na USB ključku napadalca, 29-letnega Cherifa Chekatta, ki ga je po dvodnevnem iskanju v mestu ubila policija.

cherif chekatt1.jpg
Profimedia
Cherif Chekatt

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Po napadu je Islamska država sporočila, da je bil Chekatt "eden njihovih borcev", kar pa je francoski notranji minister Christophe Castaner zavrnil.

Chekattov oče Abdelkrim je povedal, da je njegov sin menil, da se IS bori za pravično stvar. Sam pa mu je vedno govoril, da gre za kriminalce, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Štiri od petih smrtnih žrtev so bili tujci, rojeni v tujini. Chekatt je ubil tajskega turista, francosko-afganistanskega lastnika garaže, italijanskega novinarja in Poljaka, ki je živel v Strasbourgu že 20 let. Med smrtnimi žrtvami je bil tudi 61-letni Francoz, ki se je ravno upokojil. Ustrelil ga je v glavo, ko je stopil iz restavracije.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.