Farrellova in izvršna direktorica Vodstvene konference vernih žensk (LCWR) Janet Mock, ki v ZDA združuje 80 odstotkov vseh nun, sta se srečali s kardinalom Levado in nadškofom Petrom Sartainom, ki je od Vatikana dobil navodilo, da reformira LCWR, ker se preveč ukvarja s politiko in premalo z vero. Vatikanske obtožbe so v ZDA povzročile presenečenje in izraze podpore nunam, ki opravljajo dobro delo na področju izobraževanja, zdravstva in pomoči revnim.
Farrellova in Mockova sta prišli v Vatikan, da izrazita zaskrbljenost nad aprilsko odločitvijo za reformo LCWR z obtožbo, da ameriške nune postajajo preveč radikalno feministične in da se odmikajo od katoliške doktrine. LCWR je takšno oceno označila za pomanjkljivo in brez osnove, zato je tudi prišlo do sestanka. Farrelova je po sestanku dejala, da je hvaležna za odprt dialog in bo prenesla poročilo odboru LCWR.
Vatikan pa je sporočil, da je šlo za odprto in vljudno srečanje, vendar pa mora LCWR promovirati enotnost Cerkve s poudarjanjem osnovnih naukov. Pri tem vrh Katoliške cerkve opozarja, da je LCWR leta 1956 ustanovil Vatikan in ostaja pod njegovo pristojnostjo. Nadškof Sartaina bo naslednjih pet let "prisilni upravitelj" LCWR in bo poskrbel za nov statut ter nove načrte in programe. V ZDA menijo, da je vatikanskemu sodu izbila dno podpora nun zdravstveni reformi predsednika ZDA Baracka Obame, ki predvideva tudi zavarovanje za primer splava.