Med Američani je mit o Kennedyju še vedno živ in veliko je primerjav med 35. predsednikom ZDA in sedanjim Donaldom Trumpom.
John F. Kennedy (JFK) se je rodil 29. maja 1917 v bogati družini bankirja in mešetarja Josepha Kennedyja, ki je kot veleposlanik ZDA v Londonu nasprotoval vojni proti Nemčiji in so ga leta 1940 poklicali domov. Njegov sin je kasneje sodeloval v drugi svetovni vojni kot poveljnik patruljnega čolna v Tihem oceanu proti Japonski.
Po vrnitvi domov je začel politično kariero in katoliška družina irskega izvora je vse upe položila vanj, ker je njegov starejši brat Joseph Kennedy mlajši padel med vojno. JFK je politično kariero začel kot kongresnik, kasneje postal senator, leta 1960 pa je na volitvah premagal Richarda Nixona ter postal prvi katoliški predsednik ZDA.
Bil je odličen govornik in je znal navduševati, političnih uspehov pa ni imel veliko. V težave je prišel z odobritvijo propadle invazije na Kubo v Prašičjem zalivu, ZDA je zapletel v vietnamsko vojno, pri odpravljanju rasnih delitev v ZDA se ni najbolje znašel, leta 1962 pa se je svet zaradi kubanske krize znašel na robu jedrskega spopada.
Do njega ni prišlo, saj sta Kennedy in sovjetski voditelj Nikita Hruščov dosegla dogovor. Zgodovinarji Kennedyja hvalijo kot predsednika, ki je spoštoval knjige in znanje, kar je popolno nasprotje sedanjemu predsedniku. Razlik med njima je še veliko.
Po 100 dnevih vladanja je Kennedyja podpiralo 83 odstotkov državljanov, Donalda Trumpa pa malce več kot 40 odstotkov. Trump se je uspešno izmikal služenju v vietnamski vojni, Kennedy se je boril v drugi svetovni vojni. Trump ne bere knjig, Kennedy je za svojo dobil Pulitzerjevo nagrado. Oba pa se lahko pohvalita z lepo in mlado prvo damo.
O Trumpovem zdravju se ne ve veliko, saj je njegov osebni zdravnik sporočil, da je Trump najbolj zdrav človek na svetu. Tudi o Kennedyjevem zdravju se ni vedelo veliko, kar pa je bila posledica drugačnega odnosa med novinarji in politiki v tistih časih. Kennedy novinarjev ni označil za sovražnike ameriškega ljudstva, a tedaj nihče ni raziskoval ali opisoval njegove Addisonove bolezni niti velike spolne sle ali afere s slavno igralko Marilyn Monroe.
Ne glede na prej omenjeno je Kennedyjeva podoba pri navadnih Američanih še vedno zelo lepa. Januarja leta 1961 je bila vsa Amerika očarana nad mladostnim 43-letnim predsednikom, njegovim navdušujočim idealizmom, čudovito prvo damo Jackie Kennedy in njunima otrokoma Johnom mlašim in Caroline - slednja se je nedavno vrnila domov s položaja veleposlanice na Japonskem. Potem se je zgodil atentat in legenda je postala nesmrtna.
Ameriški kongres je že lani ustanovil posebno komisijo za slovesnosti ob 100-letnici rojstva JFK in prireditve potekajo že od začetka leta po vseh ZDA. Februarja je bila izdana nova spominska znamka, v muzeju oziroma predsedniški knjižnici pa je na ogled posebna razstava njegovih osebnih predmetov.
Največ slovesnosti je v Washingtonu, kjer posebne razstave prirejajo Nacionalni arhivi ter muzeji Smithsonian in Newseum.
Potekajo tudi avkcije in Kennedyjev osebni dnevnik je šel aprila v promet za 700.000 dolarjev, junija pa bo pri newyorški avkcijski hiši Christie's na prodaj ura Jackie Kennedy.