V eksploziji in požaru v indijskem templju več kot 100 mrtvih
10. apr. 2016 11:42 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


V templju na jugu Indije je ponoči odjeknila močna eksplozija, po kateri je tempelj zajel požar. Nesreča, ki se je pripetila v mestu Paravur v zvezni državi Kerala, je po podatkih indijskih medijev terjala več kot 100 življenj, povzema francoska tiskovna agencija AFP.
Do eksplozije je prišlo v trgovini s pirotehniko, medtem ko se je v templju Puttingal Devi zbrala množica ljudi, ki so prišli na festival ob hindujskem novem letu.
Umrla sta najmanj 102 človeka, ranjenih pa je več kot 280. Gasilci in policisti so se vso noč borili s požarom, da bi rešili preživele. Mnogi med slednjimi so dobili hude opekline, zato se bojijo, da bo število smrtnih žrtev še naraslo.
Indijski premier Narendra Modi je na območje napotil ministra za zdravje in napovedal, da bo v kratkem tudi sam obiskal prizorišče nesreče. Vlada v Kerali je zahtevala preiskavo dogodka.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke