State Department poudarja, da pri koaliciji proti IS ne gre le za vojaške operacije, ampak druge dimenzije boja. To so pomoč partnerjem na terenu, zaustavljanje dotoka teroristov in financ, pomoč pri humanitarni krizi in odvzem legitimnosti sovražni ideologiji IS.
Na koalicijskem seznamu so tudi EU, zveza Nato, Albanija, Avstrija, Nemčija, Francija, Nizozemska, Oman, Združeni arabski emirati, Saudska Arabija, Egipt, Japonska, Litva, Kanada in druge države. Med njimi vse nekdanje jugoslovanske republike s Srbijo in Kosovom vred.
Podporo iraški vladi v boju z IS je v petek izrazil tudi Varnostni svet ZN, ki mu je med zasedanjem predsedoval ameriški državni sekretar John Kerry. Izjava Varnostnega sveta ostro obsoja napade IS in drugih teroristov ter poziva članice ZN naj pomagajo iraški vladi.
Vodja misije ZN v Iraku Nikolaj Mladenov je poročal, da Irak potrebuje mednarodno pomoč za obnovo varnosti na svojem ozemlju, katerega precejšnji del je pod nadzorom IS. Mladenov je dejal, da IS s svojo ideologijo sovraštva, strahu in nihilizma predstavlja jasno grožnjo regionalni in mednarodni varnosti ter ogroža sam obstoj države Irak.