Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Salmana Rushdieja odklopili z ventilatorja, po napadu z nožem naj bi ostal slep na eno oko


Pisatelja Salmana Rushdieja, ki je bil v petek v ZDA večkrat zaboden, so odklopili z ventilatorja in diha sam, prav tako govori, je sporočil njegov agent Andrew Wylie. Napadalec, 24-letni Američan libanonskega rodu Hadi Matar, ki je obtožen poskusa umora, pa se je izrekel za nedolžnega, poročajo tuje tiskovne agencije.

Boby  Dylan- Salman Rushdie- foto 4
arhiv Svet24
Salman Rushdie

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

75-letni Rushdie ni več na ventilatorju, se pogovarja in šali, je sporočil njegov agent. Pred tem je v soboto sporočil, da bo pisatelj verjetno ostal brez enega očesa.

Rushdieja je napadalec zabodel na odru med govorom. Že pred tem so mu večkrat grozili s smrtjo. Zaradi njegovega romana Satanski stihi, ki naj bi domnevo očrnil islam, je leta 1989 nekdanji iranski verski voditelj ajatola Homeini zanj izrekel smrtno obsodbo oziroma fatvo. Zaradi tega se je več let skrival.



Matar, ki je v soboto stopil pred sodnika, se je prek odvetnika izrekel za nedolžnega. Na zaslišanju je sicer ves čas molčal. Pisatelja naj bi zabodel najmanj desetkrat.

Policija doslej ni sporočila, kaj je bil motiv dejanja, prav tako niso sporočili drugih podrobnosti o njem.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.