Omrežje Tor uporabnikom anonimnost zagotavlja tako, da njihove podatke pošlje skozi labirint strežnikov, ki so razporejeni po vsem svetu, vsak od njih pa doda novo plast šifriranja.
Omrežje velja za relativno varno - pri delu ga uporabljajo vojska, policija, hekerji, aktivisti, novinarji in tudi kriminalci. Iz dokumentov Edwarda Snowdna je razbrati, da omrežja ni uspelo razbiti niti ameriškim obveščevalcem. Ruske oblasti zdaj z razpisom iščejo program, ki bi znal narediti prav to.
Rusija je po podatkih britanskega časnika The Guardian po uporabi omrežja Tor na petem mestu - uporablja naj bi ga več kot 210.000 uporabnikov.
Omrežje Tor so razvili v ameriški mornarici, kjer so iskali način za zaščito vladnih komunikacij. Danes nad razvojem omrežja bdi nevladna organizacija, ki večino sredstev za svoje delovanje dobi s strani ameriške vlade.
Rusija hekerjem ponuja 82.000 evrov za razbitje omrežja Tor
29. jul. 2014 10:44 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Rusko ministrstvo za notranje zadeve je pred kratkim objavilo javni razpis, v katerem za razbitje omrežja za anonimno uporabo interneta Tor ponuja 3,9 milijona rubljev oz. 82.000 evrov.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke