Premirje: Apple in Google umaknila medsebojne tožbe glede patentov
18. maj. 2014 5:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017


Ameriška tehnološka velikana Apple in Google sta se dogovorila za umik tožb, uperjenih drug proti drugemu zaradi domnevnega kršenja patentov na področju mobilne tehnologije. V skupni izjavi sta v petek zapisala, da bosta skupaj delala "na nekaterih področjih reforme patentiranja". Dogovor pa ne predvideva medsebojnega licenciranja tehnologije.
"Apple in Google sta se dogovorila za umik vseh obstoječih tožb med podjetjema," po navedbah francoske tiskovne agencije AFP piše v skupni izjavi.
Proizvajalec mobilnih telefonov Motorola, ki ga je leta 2012 prevzel Google, je pred štirimi leti na sodišču v ZDA zaradi domnevnega kršenja patentov vložil tožbo zoper Apple, ki izdeluje iPhone. Apple je odgovoril s svojo tožbo, vse skupaj pa se je razpršilo v postopke na okoli 20 sodiščih.
Apple se bojuje zoper druge izdelovalce pametnih telefonov na sodiščih po vsem svetu. Kalifornijsko sodišče je v začetku tega meseca naložilo južnokorejskemu Samsungu, da mora Applu zaradi kršenja patentov plačati slabih 120 milijonov dolarjev odškodnine. Sodba še ni pravnomočna.
Google si medtem prizadeva prodati Motorolo, ki je v zadnjem četrtletju ustvarila 198 milijonov dolarjev izgube. Kmalu naj bi bila prodana kitajskemu podjetju Lenovo.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke