Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Požar v Kanadi divja že na površini velikosti desetine Slovenije


Velik požar v provinci Alberta na zahodu Kanade se še vedno širi in je v soboto zvečer zajel že 2000 kvadratnih kilometrov ozemlja, poročajo tamkajšnji mediji. Ti obenem navajajo, da obstaja nevarnost, da bo požar dosegel sosednjo provinco Saskatchewan.

Getty Images

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Lokalne oblasti so med drugim opozorile, da bi se s posledicami požara lahko soočale več mesecev, četudi bodo dosegli napredek, ki bo omogočil vrnitev več kot 80.000 prebivalcev v mesto Fort McMurray.

Požar se širi jugovzhodno, stran od mesta Fort McMurray, in sicer proti sosednji provinci Saskatchewan, je po poročanju spletnega portala The globe and mail povedal predstavnik lokalnih oblasti Travis Fairweather.

Oblasti pravijo, da lahko požar ustavi le dež, ki pa ga zaenkrat ni na vidiku.

Požar je izbruhnil v odročnih delih Alberte, preiskava o vzroku pa še ni zaključena. Oblasti menijo, da bi ga lahko zanetila strela. V torek je gorelo 75 kvadratnih kilometrov ozemlja, že v četrtek pa se je ogenj razširil na 850 kvadratnih kilometrov. Zdaj naj bi že presegal 2000 kvadratnih kilometrov. Smrtnih žrtev ali ranjenih naj ne bi bilo.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

Alberta ima tretje največje rezerve nafte na svetu za Savdsko Arabijo in Venezuelo in zaradi požara v območju, kjer so številna nahajališča, Kanada izgublja okrog milijon sodov nafte na dan oziroma četrtino dnevne proizvodnje.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.