Pod rusko okrilje
29. avg. 2008 10:36 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017
Rusija načrtuje priključitev Južne Osetije svojemu ozemlju, je danes dejal predsednik južnoosetijskega parlamenta Znaur Gasijev. Kot poroča ameriška tiskovna agencija AP, je Gasijev dodal, da sta se o prihodnosti Južne Osetije v Moskvi že v začetku tedna pogovarjala ruski predsednik Dmitrij Medvedjev in njegov južnoosetijski kolega Edvard Kokoiti.
Rusija načrtuje priključitev Južne Osetije svojemu ozemlju, je danes dejal predsednik južnoosetijskega parlamenta Znaur Gasijev. Kot poroča ameriška tiskovna agencija AP, je Gasijev dodal, da sta se o prihodnosti Južne Osetije v Moskvi že v začetku tedna pogovarjala ruski predsednik Dmitrij Medvedjev in njegov južnoosetijski kolega Edvard Kokoiti.
Gasijev je pojasnil, da bi si Rusija "v nekaj letih, morda pa še prej" priključila Južno Osetijo. S tem sta se po njegovih besedah na srečanju v Moskvi nedvomno strinjala oba, tako Medvedjev kot tudi Kokoiti. Medtem neimenovana tiskovna predstavnica Kremlja izjave Gasijeva ni želela komentirati, češ da o tem nima informacij.
Spregovoril je tudi namestnik Gasijeva Tarzan Kokoiti, ki je dejal, da ima Južna Osetija pravico, da se združi s Severno Osetijo, ki pa je del Rusije. "Živeli bomo v enotni, združeni ruski državi," je dejal Kokoiti.
Rusija naj bi poleg tega prihodnji teden z Južno Osetijo podpisala tudi sporazum, ki bo dovoljeval postavitev ruskih vojaških oporišč na južnoosetijskem ozemlju, poroča ruska tiskovna agencija Interfax. "Sporazuma o meddržavnem sodelovanju z Rusijo in o postavitvi ruskih vojaških oporišč na ozemlju Južne Osetije bomo podpisali 2. septembra," je dejal Tarzan Kokiti, ki ga povzema francoska tiskovna agencija AFP.
V Moskvi so se medtem odzvali na četrtkove obsodbe skupine industrijsko najrazvitejših držav skupine G7. Skupina je namreč kritizirala in obsodila rusko torkovo priznanje neodvisnosti obeh ruskih separatističnih pokrajin - Abhazije in Južne Osetije. V Moskvi so danes poudarili, da so obsodbe skupine G7 pristranske in opravičujejo gruzijsko agresijo.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke