Papež brezdomcem podaril 4000 testov za koronavirus, ki jih je darovala Slovaška
Papež Frančišek je ob božiču podaril brezdomcem v Rimu 4000 hitrih testov na okužbo z novim koronavirusom, ki jih je prejel za darilo od Slovaške.
Zahvaljujoč kardinalu Konradu Krajewskemu in sodelovanju z rimsko občino bodo brezdomce v Rimu brezplačno testirali, je poročala avstrijska tiskovna agencija APA.
Italijanska tiskovna agencija Ansa je sicer v petek poročala, da je teste podarila Slovenija, a kot so za STA danes potrdili na slovenskem zunanjem ministrstvu, so bili testi dar Slovaške.
V Vatikanu se je 11. decembra na obisku pri papežu mudila slovenska delegacija in takrat v uradnih sporočilih niso omenjali donacije testov. V delegaciji sta bila med drugim zunanji minister Anže Logar, minister za kmetijstvo Jože Podgoršek in mariborski nadškof metropolit Alojzij Cvikl.
Obisk se je končal s slovesno osvetlitvijo slovenske smreke na Trgu svetega Petra. Minister Logar je ob tem poudaril, da je 30 metrov visoko drevo darilo in zahvala Svetemu sedežu pri osamosvajanju Slovenije pred 30 leti.
Ostanite obveščeni
Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.
Slovensko smreko krasijo okraski, izdelani v Sloveniji. Na trgu bo stala do 10. januarja.