Na naslov danes 42-letnega Rusa je leta 2008 prišla ponudba ruske on-line banke Tinkoff Credit za novo kreditno kartico. Pogoji mu niso bili najbolj všeč, zato je na priloženi pogodbi, ki je bila v elektronski obliki, popravil, kar mu ni odgovarjalo in svojo verzijo pogodbe vrnil banki.
Kot poroča ruska državna televizija RT, je Agarkov obrestno mero popravil na nič, prečrtal vse bančne stroške in se zavaroval, če bo banka poskušala enostransko popraviti pogodbo ali jo odpovedati. Napisal je, da mu mora banka za vsako spremembo pogodbe izplačati tri milijone rubljev (91.000 ameriških dolarjev), za enostransko prekinitev pogodbe pa šest milijonov rubljev (182.000 ameriških dolarjev). In še sam je bil presenečen, ko mu je banka vrnila tako pogodbo podpisano in požigosano ter mu priložila kreditno kartico.
Banka je novo verzijo pogodbe odkrila prepozno, se držala dogovora, toda vseeno mu je leta 2010 enostransko odpovedala pogodbo, za nameček pa ga je lani tožila za 45.000 rubljev za stroške in obresti, ki jih v pogodbi sploh ni bilo.
Toda sodišče je menilo drugače in spoštovalo »male črke«. Pogodbo je razglasilo za popolnoma veljavno, banka pa je morala priznati svojo napako. Njegov odvetnik Mihaljevič je povedal, da je sodišče pravzaprav uporabilo izgovor strank, ki se banki pritožijo zaradi pogodbe: »Pogodbo nismo niti prebrali.« Bankirji pa jim odgovorijo, da bi jo pač morali prebrati, preden kaj podpišejo.
Agarkov je vložil proti tožbo in zdaj od banke zahteva 30 milijonov rubljev (okoli 900.000 ameriških dolarjev).