Komisija naj bi danes med prednostnimi nalogami za prihodnje leto izpostavila boj proti izogibanju davkom, novi naložbeni načrt, energetsko unijo, digitalno družbo, trgovinski sporazum z ZDA, pregled zakonodaje o gensko spremenjenih organizmih, uvedbo obveznega registra lobistov in prevetritev celotne zakonodaje, tudi umik več zakonodajnih predlogov.
Izboljšanje evropske zakonodaje je ena krovnih prioritet nove komisije, ki jo Juncker utemeljuje z geslom, da mora biti vloga komisije "velika pri velikih stvareh in majhna pri majhnih". Na kritike, zlasti evroskeptičnih Britancev, da se Bruselj preveč vpleta v življenje Evropejcev, Juncker odgovarja z obljubo, da se njegova komisija ne bo ukvarjala z obliko banan ali kumar.
Komisija naj bi tako danes predlagala umik približno 80 zakonodajnih predlogov, med katerimi je veliko takšnih, ki so povsem zastareli in odveč, nekaj jih želi umakniti, ker dogovora ni na vidiku, na primer predloge za uskladitev trošarin za alkohol, nekaj pa, ker je končni proizvod pogajanj med članicami in parlamentom povsem drugačen od izvirnega predloga.
Z utemeljitvijo, da dogovora ni na vidiku, naj bi se na seznamu za odstrel znašel tudi sveženj za premik h krožnemu gospodarstvu z ambicioznimi cilji za zmanjšanje odpadkov, na primer do leta 2030 reciklaža 70 odstotkov komunalnih odpadkov in 80 odstotkov odpadne embalaže. To vizijo družbe brez odpadkov je v začetku julija, tik pred koncem mandata predstavil tedanji komisar Potočnik.