Stanislav Štuhec Svet24.si

Kam je odšel Stanislav Štuhec? Svojci ga ...

Naj blok stoji na Pavšičevi ulici Svet24.si

Foto: Ponovno izbrali najlepši blok v Ljubljani

Damjan Žugelj Necenzurirano

Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

asta-vrecko Reporter.si

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

rudiger Ekipa24.si

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Jezni verniki obračunali z novinarji: maše si ne pustijo vzeti (VIDEO)

Deli na:
Jezni verniki obračunali z novinarji: maše si ne pustijo vzeti (VIDEO)

Verniki so napadli novinarje - Foto: Twitter

Del vernikov na Nizozemskem kljubuje strogim ukrepom za zajezitev pandemije covida-19, ki so jih uvedle tamkajšnje oblasti. V več cerkvah so tako v nedeljo maše potekale kot običajno, novinarje, ki so o tem poročali, pa so verniki ponekod napadli. Na Nizozemskem oblasti nimajo pristojnosti, da bi omejile zbiranja verskim skupnostim.

Policija je aretirala 43-letnega moškega, ki je udaril in brcnil novinarja pred protestantsko cerkvijo, ki se je v nedeljo kljub strogemu zaprtju odločila odpreti vrata vsej svoji kongregaciji. Incident se je zgodil v manjšem kraju Krimpen aan den Ijssel blizu Rotterdama. Napadeni novinar je kasneje na spletu objavil tudi video posnetek dogodka, poroča nemški Deutsche Welle.

Kot dodaja, pa to ni bil osamljen dogodek. Novinarje naj bi namreč napadli tudi verniki, ki so se v nedeljo zbrali na maši v sionistični cerkvi v kraju Urk severovzhodno od Amsterdama in pri tem ignorirali vse protikoronske ukrepe.

Več predstavnikov vlade in poslancev iz različnih strank, vključno s premierjem Markom Ruttejem, se je na poročila o nasilju in očitnem ignoriranju zajezitvenih ukrepov s strani nekaterih verskih skupnosti odzvalo z jezo.

A kot pojasnjuje DW, nizozemska ustava vladi prepoveduje prepoved zbiranja za verske skupnosti. Večina cerkva se je kljub temu odločila za sledenje vladnim ukrepom in je število ljudi na bogoslužjih omejila na največ 30.

Nizozemski novinarji so bili sicer žrtve nasilja že tudi v začetku leta, ko so poročali o nasilnih protestih proti uvedbi policijske ure v državi.