Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

V hudi železniški nesreči trčila dva vlaka, umrlo 39 ljudi


V hudi železniški nesreči v Španiji je v nedeljo zvečer umrlo 39 ljudi, potem ko sta pri mestu Adamuz blizu Cordobe trčila dva vlaka.

profimedia-1067184905.jpg
Profimedia
Trčenje hitrih vlakov v Španiji.

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Več kot 150 ljudi je poškodovanih, od tega jih je pet v kritičnem stanju. Število smrtnih žrtev bi lahko še naraslo, vzrok nesreče uradno ni znan.

Hitra vlaka sta v nedeljo okoli 19:40 trčila v bližini mesta Adamuz blizu Cordobe v Andaluziji na jugu države, so sporočile španske železnice (Renfe).

Potniški vlak zasebne družbe Iryo, ki je v lasti italijanskih železnic Trenitalia in je bil s 300 potniki na krovu na poti iz Malage v Madrid, se je iztiril in se ustavil na sosednji progi. V tistem trenutku je mimo peljal nasproti vozeči vlak družbe Renfe s 184 potniki, ki je trčil v drugi vlak in se prav tako iztiril.

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

Po najnovejših podatkih preiskovalcev in notranjega ministrstva je v nesreči umrlo 39 ljudi, 152 je poškodovanih, od tega jih je 73 v bolnišnicah. Med njimi jih je pet v kritičnem stanju, medtem ko je pri 24 stanje resno, poroča španski dnevnik El Pais.

Družba Iryo je na družbenih omrežjih sporočila, da so evakuacijo vseh potnikov iz njenega vlaka končali pred približno štirimi urami, poškodovane pa prepeljali v bolnišnice v Cordobi, na svoji spletni strani poroča španska televizija RTVE.

Vse železniške povezave med Madridom in Andaluzijo so po nesreči prekinili, odpovedane bodo tudi danes. Zgolj Renfe je po poročanju dnevnika El Pais za danes odpovedal 137 vlakov.

Španski minister za promet Oscar Puente je ob tem povedal, da sta dva vagona vlaka Renfe zaradi silovitosti trčenja zdrsnila po nasipu. Dodal je, da se nesreča zdi "izredno nenavadna", saj se je vlak iztiril na ravnem odseku proge, ki je bil prenovljen maja lani.

Uraden vzrok nesreče še ni znan, oblasti pa so že sprožile preiskavo.

Španski premier Pedro Sanchez je ob nesreči izrazil sožalje svojcem žrtev. "Želim, da vedo, da jim v tem težkem trenutku stoji ob strani vsa država," je zapisal na omrežju X in dodal, da vse reševalne službe delujejo usklajeno in neprekinjeno.

Španski kraljevi par je ob sožalju družinam umrlih sporočil, da novico o nesreči spremlja z veliko zaskrbljenostjo.

Sožalje je svojcem žrtev na omrežju X izrekla tudi predsednica evropske komisije Ursula von der Leyen in poškodovanim zaželela hitro okrevanje.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.